Yazıcı Sürümü

Diyanet-Sen Konya Şubesinin Yeni Hizmet Ofisi Dualarla Açıldı


Diyanet-Sen Konya Şubesinin Yeni Hizmet Ofisi Dualarla Açıldı
26.10.16, Çarşamba
​Diyanet-Sen Konya Şubesi yeni hizmet ofisinin açılışı yoğun bir katılım ve dualarla gerçekleştirildi.

Açılış törenine Diyanet-Sen Genel Başkan Vekili Osman Aydın, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman, Memur-Sen İl Başkanı Nazif Karlıer, Memur-Sen’e bağlı sendikaların Şube Başkanları, STK İl Başkanı Muhsin Görgülügil, Türkiye Din Görevlileri Vakfı Genel Başkanı Sadık Gündoğdu, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Mustafa Erkuş, Siyasi Partilerin temsilcileri, Selçuklu İlçe Müftüsü Nusret Karabiber, Meram İlçe Müftüsü Sabri Kütükçü, Hadim İlçe Müftüsü Ahmet Demirel, Taşkent İlçe Müftüsü Mustafa Bilgiç, Şube Müdürleri ve Şefler, 31 İlçenin Sendika İlçe Temsilcileri, Diyanet-Sen Eskişehir Şube Başkanı İlhan Köroğlu, Karaman Şube Başkanı Ali Şahin Mutlu’nun yanı sıra çok sayıda Diyanet-Sen üyesi ve Diyanet çalışanları ile davetliler katıldı.

Aydın: Diyanet-Sen Bütün İnsanlığa Hizmet İçin Kuruldu

Diyanet-Sen Genel Başkanvekili Osman Aydın ise, “Bugün burada Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Diyanet-Sen Şubesi’nin açılışında bulunmaktayız. 1 milyon üyesiyle Memur-Sen 80 bin üyesiyle Diyanet-Sen üyelerinin haklarını korumak genelde ise bütün insanlığa hizmet edebilmek için kurulmuştur. Diyanet-Sen Diyanet’in alternatifi olarak değil gerektiğinde Diyanet’in görevini memnuniyetle yapmak üzere kurulmuş bir sivil toplum örgütüdür. Gelen misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür ederiz” diye konuştu.

Koç: 15 Temmuz’da Din Görevlilerinin Önemi Bir Kez Daha Anlaşıldı

Diyanet-Sen Konya Şubesinin açılışında konuşan Şube Başkanı Ali Koç, “Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye’nin çok önemli kurumlarından birisidir. Sivil toplum kuruluşları içerisinde önemli konumda olan Diyanet-Sen, Diyanet çalışanlarının özlük, mali, sosyal ve idari haklarının korunması, halkın dini vecibeleri yerine getirilmesinde faydalı çalışmalar yapmaktadır. 15 Temmuz Darbe Kalkışmasında Din Görevlilerinin ve Diyanet-Sen’in önemi bir kez daha öne çıkmıştır. Bizler Diyanet-Sen olarak bu güzel hizmetlerin yerine getirilmesini yeni hizmet ofisimizde artarak devam ettireceğiz. Bu mutlu açılışımızda bizlerle olmanız ziyadesiyle memnun etmiştir” dedi.

Konuşmaların ardından Selçuklu İlçe Müftüsü Nusret Karabiber’in yaptığı dua ile Diyanet-Sen Konya Şubesinin yeni hizmet ofisinin açılışı yapıldı.

Bu haberi 2386 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR