Yazıcı Sürümü

Diyanet-Sen Topluma ve Üyelerine Yönelik Çalışıyor


Diyanet-Sen Topluma ve Üyelerine Yönelik Çalışıyor
16.12.11, Cuma
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Konya’da teşkilat çalışmalarına katıldı. Meram ve Akören İlçe Müftülüklerinin Din Görevlileri mutat toplantılarına katılan Bayraktutar, sendikal çalışma ve faaliyetler konusunda Din Görevlilerini bilgilendirdi.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Konya’da teşkilat çalışmalarına katıldı. Meram ve Akören İlçe Müftülüklerinin Din Görevlileri mutat toplantılarına katılan Bayraktutar, sendikal çalışma ve faaliyetler konusunda Din Görevlilerini bilgilendirdi.

 

Bayraktutar “Diyanet-Sen; Topluma ve Üyelerine yönelik son derece güzel çalışmalar yaparak üzerine düşen görevi yerine getirmektedir” dedi.

 

Diyanet çalışanlarının mali hakların iyileştirilmesinde, sosyal ve özlük haklarının geliştirilmesinde, hukuki ve idari haklarının savunulması ve özgüven kazandırılması konularında Diyanet İşleri Başkanlığı ve hükümetle  çalışmalar yaparak güzel kazanımlar elde edildiğini belirten Bayraktutar,  din hizmetinde kalitenin artırılması, millet iradesinin devlet idaresine yansıtılması gibi konularda yapılan çalışmalar konusunda katılımcıları bilgilendirdi.

 

Yeni Yönetmeliklerle İlgili Uyumsuz Maddelerin Değiştirilmesini İstedik

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yeni çıkarmış olduğu  yönetmeliklerle ilgili uyumsuz maddelerin değiştirilmesi konusundaki tefliklerini  Diyanet’e sunduklarını kaydeden Bayraktutar, 19 Aralık 2011 günü Diyanet’ten sorumlu Devlet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ ile  aynı konuları müzakere edeceklerini ifade etti. Diyanet bünyesindeki yapılan sendikal çalışmaların şov yapmak olmadığını belirten Bayraktutar, yönetmeliklerle ilgili uyumsuz maddelerin düzeltilmesi konusundaki teklif ve önerilerimizin Başkanlığımız ve sayın Bakanımız tarafından yapılmadığı takdirde mahkemeye dava açılacağını söyledi.   

 

Konya ve İlçelerindeki Teşkilat Çalışmalarına Genel Merkez Yöneticileri de Katıldı

Konya’daki Teşkilat çalışmaları kapsamında 11 ilçenin din görevlileri toplantısına katılan  Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar ve yönetim kurulu üyeleri İlçeMüftülüklerinin mutat toplantılarında bilgilendirmelerde bulundular. Genel Sekreter Hacıbey Özkan Ilgın ve Kadınhanı İlçelerinde, Genel Teşkilatlanma Sekreteri Mehmet Ali Güldemir Akşehir ve Tuzlukçu İlçelerinde, Genel Mali Sekreter Mehmet Ali Omurca Seydişehir ve Ahırlı İlçelerinde, Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri Ali Bayır Bozkır, Hadim ve Taşkent İlçelerinde ve Konya Şubesi Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri Osman Özcan ise Cihanbeyli ve Altınekin İlçelerinde Teşkilat çalışmaları yaptılar.

Diyanet-Sen Genel Merkez yönetiminin  Konya  çalışmalarına ise Konya Şube Başkanı Ali Koç, Şube Sekreteri Bahri Uyar, Mali Sekreter İlhami Küçüktürkmen, Teşkilatlanma Sekreteri Mustafa Yılmaz, Eğitim Sekreteri Hasan Hüseyin Demir, Araştırma ve Dış İlişkiler Sekreteri İbrahim Özbakır, Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri Osman Özcan ile Gençlik Komisyonu Başkanı İsmail Aksoy, Başkan Yardımcısı Osman Altun ve Sekreter Ebubekir Hıra da tam kadro katıldılar.

Bu haberi 7108 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR