Yazıcı Sürümü

Konya’da İlitam Çalışmaları Başladı


 Konya’da İlitam Çalışmaları Başladı
19.07.11, Salı
Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç, Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Saim Arıtan’ı ziyaret ederek İlitam programının Konya’da da açılmasını istedi.

Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç, Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Saim Arıtan’ı ziyaret ederek İlitam programının Konya’da da açılmasını istedi.

 

Konya Diyanet-Sen Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Saim Arıtan’ı ziyaret eden Konya Şube Başkanı Ali Koç 2009 yılından buyana Konya’da İlitam Programı’nın açılması konusunda  çalışmalarının ısrarla devam ettiğini belirterek  hazırlanmış oldukları dosyayı  Dekan Prof. Dr. Ahmet Saim Arıtan’a sundu.

 

Yapılan görüşmeler neticesinde İlitam programının açılması ile ilgili çalışmaların hemen başlatılacağı müjdesini veren Dekan Prof. Dr. Ahmet Saim Arıtan, Diyanet-Sen’in eğitime karşı göstermiş olduğu hassasiyete teşekkür etti.

İlitam programının yaygınlaştırılması konusunda 2010 yılında vefat eden Diyanet-Sen Genel Başkanı Ahmet Yıldız’ın YÖK Başkanı Prof Dr. Yusuf Ziya Özcan ile Mart 2009’da bir görüşme gerçekleştirildiğini hatırlatarak bu görüşmede Özcan’ın ilitamın yaygınlaştırılması ve ilahiyat fakülteleri tarafından ilgili programın açılması konusunda olumlu görüş bildirdiğini ifade etti. Koç,  İlitam programının Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde açılması halinde çevre illerin ihtiyaçlarını da karşılayarak Konya’nın “bölge” olabileceğini söyledi.

Diyanet-Sen Konya Şubesi heyetini makamında kabul eden S.Ü. İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Saim Arıtan ise, yapılan ziyaretten çok memnun kaldıklarını söyleyerek, İLİTAM Programının açılması ile ilgili çalışmaların hızlandırılacağını, her hangi bir engel çıkmadığı takdirde 2011–2012 Öğretim yılına yetiştirileceğini ifade etti.

Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Muhammet Tasa’yı da ziyaret eden Diyanet-Sen heyetinde Konya Şube Başkanı Ali Koç, Şube Sekreteri Bahri Uyar, Mevzuat Sekreteri Osman Özcan, Mali Sekreteri İlhami Küçüktürkmen, Araştırma ve Dış İlişkiler Sekreteri İbrahim Özbakır ile Hanımlar Komisyonu Başkan vekili Tülay Koçak, Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Tekeş ve Gençlik Komisyonu Başkanı İsmail Aksoy yer aldı.

Bu haberi 10752 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR