Yazıcı Sürümü

Umre Ödüllü Deneme Sınavında Kimler Birinci Oldu!


Umre Ödüllü Deneme Sınavında Kimler Birinci Oldu!
12.03.13, Salı
Diyanet Çalışanlarına yönelik etkin hizmetleri yapmakta olan Diyanet-Sen Konya Şubesi bir zoru daha başardı ve Mbsts ile Yeterlik Deneme Sınavını Konya da gerçekleştirdi.

Umre Ödüllü Mbsts ve Yeterlik Deneme Sınavında dereceye girenler belli oldu. Diyanet-Sen Konya Şubesi ve Kitap Dünyasının organizesiyle, 10 Mart 2013 Pazar günü yapılan “MBSTS ve YETERLİK DENEME SINAVINDA” Mbsts alanında Yasin Sadettin Yıldız, Yeterlik alanında ise Hacı Tosun birinci oldular ve umre ödülünü kazandılar.

Yeterlik Deneme Sınavının Türkiye de ilk olarak geçen yıl yapıldığını ve bu yıl ise Diyanet Çalışanlarının da istifade ettiği Mbsts’yi de ekleyerek Konya da ikincisinin gerçekleştirildiğini ifade eden Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç, bu sınavı yapma amacımızın ilgilileri stresten ve sınav heyecanından uzak tutarak bilgilerini ölçmekle birlikte araştırmaya sevk ederek 17 Mart 2013 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığımızın yapacağı sınavda başarı oranlarını yükseltmek olduğunu söyledi ve organizasyonun her aşamasında özverili bir çalışma yaparak profesyonelce bir sınav yaptıklarına vurgu yaptı.

Umre Ödülünü Yasin Sadettin Yıldız ve Hacı Tosun Kazandı

Yapılan sınavda Mbsts alanında en yüksek puanı alan Yasin Sadettin Yıldız ile Yeterlik alanında en yüksek puanı alan Hacı Tosun birinci olarak “Umre Ödülünü” kazandılar.

Yapılan sınavın her iki alanında dereceye girerek birinci olanların “Umre” ile ödüllendirildiğini, ikinci ve üçüncü olanlara ise Elmalılı Hamdi Yazır’ın Ku’an tefsirini vereceklerini açıklayan Başkan Ali Koç, önümüzdeki günlerde bir program düzenleyeceklerini ve dereceye girenlerin ödüllerini davetliler ve basın huzurunda vereceklerini söyledi.

 
Bu haberi 7148 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR