Yazıcı Sürümü

Kur’an-ı Kerim Meal Bilgi Yarışması’nda Ödüller Sahiplerini Buldu


Kur’an-ı Kerim Meal Bilgi Yarışması’nda Ödüller Sahiplerini Buldu
17.05.11, Salı
Diyanet-Sen Kayseri Şubesi ve Gönüllü Kültür Teşekküllerinin katkılarıyla 17 Nisan 2011 Pazar günü düzenlenen Kur'an-ı Kerim Meal Bilgi yarışmasının ödül töreni 15 mayıs 2011 pazar günü Melikgazi Belediyesi tiyatro salonunda yapıldı.

Ödül töreninde, Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Duman, Kayseri İl Müftü Vekili Yakup Öztürk, Hacılar İlçe Müftüsü Emin Haspolat,  Mazlum-Der Kayseri Şube Başkan yardımcısı Ahmet Taş, Memur-Sen İl temsilcisi Aydın Kalkan, Diyanet-Sen Kayseri Şube Başkanı İrfan Kaşıkçıoğu, Arz Yayıncılık editörü eğitimci-yazar Şaban Piriş, gönüllü kültür teşekküllerinin başkanları, İl Müftülük Şefi Duran Tahılar Memur-Sen'e bağlı sendika temsilcileri ve çok sayıda Kur'an sevdalısı bir araya geldi.

Program Şef İsmail Hakkı Solmaz yönetimindeki Diyanet-Sen'e bağlı ilahi korosunun söylediği birbirinden güzel ilahilerle başladı. Musa Çetin'in Kur'an tilafeti ve İrfan Kaşıkçıoğlu'nun açılış konuşmasının ardından, Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Duman ve Kayseri İl müftü vekili Yakup Öztürk'ün, Kur'an'ı anlamak ve yaşamak konulu konuşmaları izledi.  Şaban Piriş'in yarışma ile ilgili verdiği teknik bilgilerin ardından ödül törenine geçildi.

Yarışmada iki kategoride ödüller  verildi:

-Dini eğitim almış olanlar:

 

1- İbrahim Çellik-(ŞANLIURFA), Umre ödülü.

2- Ahmet Leblebici-(KAYSERİ), Dizüstü bilgisayar.

3- Nimet Uğurlu-(KAYSERİ), Dizüstü bilgisayar.

 

- Dini eğitim almamış olanlar:

 

1-Hakan Pamukçu-(KAYSERİ) Umre ödülü.

2-Mahmut Yazıcı-(KAYSERİ)Dizüstü bilgisayar.

3-Recep Ekinci-(KAYSERİ) Dizüstü bilgisayar.

 

İlk 50'ye girenlere sürpriz hediyeler (altın, kitap, saat gibi) verilmesinden sonra Müftü Vekili Yakup Öztürk'ün yapmış olduğu duanın ardından program tamamlandı.

Bu haberi 9968 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR