Yazıcı Sürümü

​Kayseri Şubesi Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Yapıldı


​Kayseri Şubesi Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Yapıldı
31.03.16, Perşembe
Diyanet-Sen Kayseri Şubesi Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Nevşehir Kozaklı’da genel merkez yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Mayıs ayı öncesi teşkilat çalışmalarına hız veren genel merkez yönetimi 100 Bin üye hedefine ulaşmak içen çalışmalarına devam ediyor.

Kayseri Şubesi Genişletilmiş İl Divan Toplantısına Genel Başkan Vekili Osman Aydın, Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan, Kayseri Şube Başkanı İrfan Kaşıkçıoğlu ve yönetimi, Kırşehir Şube Başkanı Mehmet Öztürk ve Kayseri ilçe temsilcileri katıldı.

Aydın: Sorun Çözmeye Yeni Kazanımlar Elde Etmeye Devam Ediyoruz

Diyanet-Sen Genel Başkan Vekili Osman Aydın , son yıllarda Memur-Sen ve Diyanet-Sen olarak hayal dahi edilmeyen bir çok başarıya imza attıklarını belirterek “Yaptıklarımızla hiçbir zaman yetinmedik; sorun çözmeye, yeni kazanımlar üretmeye devam ediyoruz. Bu anlamda mücadelemiz tüm hızıyla sürüyor” dedi.

Çok sıkıntılı bir süreçte başlayan sendikal mücadele sonucunda bugün 76 bini bulan üye sayısıyla Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri haline geldiklerini söyleyen Aydın, “Çetin şartlarda sürdürdüğümüz hak ve özgürlük mücadelesiyle birçok problemin üstesinden geldik; başörtüsü yasağı sorununu bertaraf ettik, katsayı adaletsizliğini ortadan kaldırdık, küresel ve emperyalist sisteme karşı durduk. Özlük ve özgürlük mücadelemizde büyük mesafeler kat ettik. Mazlum ve mağdurların sesi olduk. Yardım kampanyalarımızla mazlumlar için büyük umut olduk” şeklinde konuştu.

Diyanet-Sen olarak büyük sorumluluklar üstlendiklerine dikkati çeken Aydın , “Alanlarda bize yansıyan talepleri toplu sözleşme masasına, kurum idari kurulu toplantısına taşıyoruz. Yetkili olduğumuz dönem boyunca din hizmeti alanında çok önemli kazanımlar elde ettik. Diğer sendikaların hayal dahi edemedikleri başarılar elde ettik, sayfalar dolusu kazanımın altına imzamızı attık. Yaptıklarımızla hiçbir zaman yetinmedik, yetinmiyoruz; sorun çözmeye, yeni kazanımlar üretmeye devam ediyoruz.”İfadelerini kullandı.

Özkan: Hedef 100 Bin Üye

Kayseri Genişletilmiş İl Divan Toplantısında konuşan Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan, Diyanet-Sen’in hem nitelik hem de nicelik bakımından ülkemizin güzide sendikalarından birisi olduğunu belirterek “İnsan eksenli sendikacılık yapıyoruz. Güzel dinimiz İslam bize her şeyin başının insan olduğunu ve insana değer vermeyi öğütlemektedir. Yüce Allah’ın bütün insanlık boyunca peygamberleri aracılığı ile vahyettiği şey tevhid ve insana verilen değerdir. Biz bu anlayışla sendikacılık yapıyoruz. Hizmet alanımız olan din görevlileri ve vakıf çalışanlarını hak ve menfaatleri başta olmak üzere nerde bir mazlum görsek onun yanındayız. İyiliği çoğaltmak kötülüğe engel olmanın hesabını yapıyoruz. Onun için Suriyeli kardeşlerimize Ensar kardeşliği gösteriyoruz. Onun için Filistinli kardeşlerimize yapılan saldırılar bizleri yaralıyor. Arakanda’ki kardeşlerimize yapılan zulüm bizi üzüyor. Bütün dünya mazlumlarına daha iyi yardım edebilmenin yolu hem nitelik hem de nicelik olarak daha büyük olmaktan daha güçlü olmaktan geçiyor. O yüzden Memur-Sen’in Diyanet-Sen’in hedefi büyük. Sayısal çokluğa bütün bu hizmetlerin daha kaliteli yürütülmesinin sesimizi ve dünya mazlumlarının sesi olma bakımından önemsiyor ve İnşallah sizlerin özverili çalışmalarıyla 100 bin üye hedefini yakalayacağımıza inanıyoruz” dedi.

Kaşıkçıoğlu: Kayseri Şubesi Özverili Çalışmalarına Devam Ediyor

Şube olarak güzel çalışmalara imza attıklarını sendikal çalışmaların yanında kültürel ve sosyal aktivitelerle de din görevlilerine hizmet sunma gayreti içerisinde olduklarını belirten Kayseri Şube Başkanı İrfan Kaşıkçıoğlu “Önümüzdeki dönemde bu çalışmalarımız devam edecek. Önümüzdeki Mayıs ayına kadar üye çalışmalarımıza hız verdik. İlçe ilçe köy köy gezerek Diyanet-Sen’in çalışmalarını kazanımlarını anlatmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Program sonrası başarılı il yönetimi ve ilçe yöneticilerine teşekkür plaketi takdim edildi.

Bu haberi 2687 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR