Yazıcı Sürümü

Kayseri'den Suriyeli Türkmen kardeşlerimize yardımeli


Kayseri'den Suriyeli Türkmen kardeşlerimize yardımeli
21.01.16, Perşembe
D​iyanet-Sen Kayseri Şubesi olarak Suriyeli Türkmen kardeşlerimiz için başlattıgımız Din görevlilerimiz tarafından yapılan un yardımının ikinci tırını 27 Ton olarak uğurladık.

Şube Başkanımız İrfan Kaşıkçıoğlunun basın açıklaması ve Kayseri il müftümüz Sn Doç.Dr Şahin Güven hocamızın konuşmaları ve duası, Hunat cami İmam-Hatibi Fatih Demir hocamızın Kuran tilavetiyle Sivil toplum kuruluşu başkanları ve yöneticileri, Din görevlilerimizin katılımıyla İHH yetkililerine teslim ederek Kilis'e hareket etmek üzere uğurladık.

DİYANET-SEN KAYSERİ ŞUBESİNDEN SURİYELİ TÜRKMENLERE YARDIM SEFERBERLİĞİ.

Değerli basın mensupları;

2011’den buyana devam eden Suriye’de ki çatışmalarda milyonlarca Suriyeli katledildi, yaralandı, zulüm gördü, görmeye de devam ediyor. Birkaç yıldan bu yana kendi halkını katleden Suriye diktatörü zalim BeşarESED’in daveti ile Suriye’ye yerleşen Rusların, Baas ve Hizbullah milislerinin saldırıları ile Türkiye sınırına yakın SuriyeTürkmenleri büyük bir katliam ve soykırımla karşı karşıya kalmış bulunmaktadırlar. Suriye’de ki Baas, Hizbullah ve Rus saldırıları sonunda katliama uğrayan Türkmenler Türkiye sınırına yakın bölgelerdeki sığınma kamplarına sığınmak zorunda kalmışlardır.

‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ Hadisi Şerif gereği;Diyanet-Sen Kayseri şubesi olarak 01 Ocak 2016 Tarihinde Yönetim kurulu kararı;Suriye Türkmenlerine iletilmek üzere din gönüllülerinden bir torba un kampanyası başlatmıştık.Kampanya tarihinden bu güne kadar 1350 torba yaklaşık 68 ton un yardımını Din görevlilerimiz ve halkımız kendi elleriyle Değirmencilik un fabrikasında açılan hesaba teslim etmişlerdir.Bu gün burada toplanmamıza vesile olan ve destek veren duyarlı kardeşlerimize teşekkürü bir borç biliyoruz.Sizinde gördüğünüz gibi toplanan yardımların 2.Tırını yaklaşık 27 Tonunu dualareşliğinde İHH yetkililerine teslim edip;İHH nın açmış olduğuHalep Hayyam bölgesindeki fırınlar tarafından hazırlanan ekmekler 8000 dul ve yetim Türkmen vatandaşlarımıza yerinde ekmek olarak dağıtılacaktır."Zalim Rusya ve Katil Esed'i, Suriye Türkmenlerini yok etmeye yönelik saldırıları ve katliamlarından dolayı esefle kınıyor, lanetliyoruz. Türkmenlere asimilasyon ve sürgün politikalarıyla zulmedilmesine sessiz kalmayacağız, izin vermeyeceğiz.Bugün bir kez daha mazluma sahip çıkma günü. Bugün Esed'e, Putin'e, DAEŞ'e, İran'a ve zulme ortak olan bütün zalimlere, canilere ve vahşilere karşı olduğumuzu haykırma günü.

İnsanlığını kaybetmemiş vicdan sahibi herkesin bizimle birlikte olduğunu, mağdurlara ve mazlumlara sahip çıkmanın yürek yangınını taşıdığına inanıyoruz.

DİYANET-SEN olarak Mazlumun dinini, ırkını, mezhebini hiçbir zaman sormadık. Kimden gelirse gelsin zulmün karşısında, kim olursa olsun mazlumun yanında olduk. Bu anlayışla, Türkmenler başta olmak üzere Suriye'de hayatını kaybeden tüm din kardeşlerimize, masum ve mazlum insanlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz

Biz bütün insanlığı, her türlü katliama karşı birlikte hareket etmeye, kan ve gözyaşına el birliğiyle son vermeye davet ediyoruz.

Zulme son vermeyeni de zalime dur demeyeni de zalimin suç ortağı sayacağımızı haykırıyoruz. Unutulmasın ki; "suçu işleyenler kadar suça göz yumanlar da suçludur". Hangi din, mezhep, uyruk ve inanca sahip olursa olsun, dünyanın neresinde olursa olsun, her türlü zulme karşı duruşumuzu bir kez daha haykırıyoruz.Başta Suriyeli Türkmenler olmak üzere, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nden, Karabağ'a, Arakan'dan Filistin'e kadar, bütün mazlumların yanında olduğumuzu, zulmü bitirmeye kararlı olduğumuzu haykırıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Suriyeli Türkmenlere destek çağrımıza, Dünyadaki tüm zalimlere lanet haykırışımıza katkı veren Din gönüllüsü kardeşlerimize ve halkımıza, basın mensuplarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

DİYANET-SEN KAYSERİ ŞUBE

BAŞKANI

İrfan KAŞIKÇIOĞLU


Bu haberi 1933 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR