Yazıcı Sürümü

Kayseri Şubemizin Ev Sahipliğinde Memur-Sen'e Bağlı Sendikalar Buluştu


Kayseri Şubemizin Ev Sahipliğinde Memur-Sen'e Bağlı Sendikalar Buluştu
31.01.13, Perşembe
Yakın bir tarihte Türkiye genelindeki tüm ilçe müftülerini Antalya Manavgat'ta toplayarak çeşitli bilgilendirmede bulunan diyanet işleri başkanlığı bir ilke imza atmıştır.

Memur-Sen'e bağlı sendikaların her ay yaptıkları il başkanları ve ilçe başkanları toplantısı bu ay Diyanet-Sen Kayseri Şubesinin Başkanlığında; Kayseri Başyazıcı Center'da Cumartesi günü gerçekleştirildi. Toplantıya sendikaların eski ve yeni yönetim kurulu üyeleri ve başkanları, ev sahibi olan Diyanet-Sen Kayseri Şubesinin İl Yönetim Kurulu üyeleri ve ilçe temsilcileri katıldı. Diyanet-Sen Kayseri Şubesi Başkanı İrfan Kaşıkçıoğlu yaptığı selamlama konuşmasında: 

Memur-Sen'in çatısı altındaki sendikalar ve özellikle Diyanet-Sen kayseri şubesi olarak yaptıkları hizmetler ve kültürel faaliyetlerle Diyanet-Sen ve Memur-Sen'i Kayseri'de en aktif sivil toplum kuruluşu haline getirdiklerini, Diyanet-Sen Kayseri Şubesi olarak 2000 civarında Kayseri'deki din hizmetleri personelinin Diyanet-Sen'de 1700 üye sayısına ulaşarak katılımları ile bu yapılan hizmetlerin bir manada onaylandığını ve desteklendiğini belirti.

 

Son günlerde gelişen önemli bir konuyu aktararak konuşmasına devam eden İrfan Kaşıkçıoğlu:

Yakın bir tarihte Türkiye genelindeki tüm ilçe müftülerini Antalya Manavgat'ta toplayarak çeşitli bilgilendirmede bulunan diyanet işleri başkanlığı bir ilke imza atmıştır.

 

Bu toplantıda kurumla ilgili açıklamalarda bulunan bir yetkili "Diyanet'te sendikalar kapatılsın.

diyanet çalışanlarının sosyal ve özlük haklarındaki kazanımların elde edilmesinde sendikaların hiçbir katkısı yok" ifadelerini kullanmıştır. Bu sözleri kullanan yetkili haddini aşarak adeta bindiği dalı kesmeye çalışmaktadır diyerek bu ifadelere sert bir tepki gösteren İrfan Kaşıkçıoğlu Memur-Sen ve Diyanet-Sen' nin faaliyetleri konusunda bilgiler verdikten sonra katılımcılara teşekkürlerini ifade ederek konuşmasını tamamladı.

 

Kayseri'de Memur-Sen'e bağlı sendikaların başkanları ve diğer katılımcılar sorunlarını ve bundan sonraki faaliyetler hakkındaki görüşlerini belirttiler. Toplantı gelecek toplantı için yine başka bir sendikanın ev sahipliğinde yapılmak üzere karar alınarak, faaliyetlerin hayırlara vesile olması dileği ile yapılan duanın ardından sona erdi.

 

 

 

 

 

Bu haberi 4882 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR