Yazıcı Sürümü

​Kayseri Şubesi’nden Bayırbucak Türkmenlerine Gıda Yardımı


​Kayseri Şubesi’nden Bayırbucak Türkmenlerine Gıda Yardımı
13.01.16, Çarşamba
Suriye’de yaşanan iç çatışmalar nedeniyle büyük zorluklar yaşayan BayırbucakTürkmenleri’ne Diyanet-Sen Kayseri Şubesi tarafından yardım eli uzatıldı.

Yapılan yardım kampanyasında toplanan 700 torba yaklaşık 35 ton un sığınma kamplarında yaşayan Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere tırlarla yola çıktı.

Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan Diyanet-Sen Kayseri Şube Başkanı İrfan Kaşıkçıoğlu, "Zalim Rusya ve Katil Esed'i, Bayırbucak Türkmenlerini yok etmeye yönelik saldırıları ve katliamlarından dolayı esefle kınıyor, lanetliyoruz. Bayırbucak Türkmenlerine asimilasyon ve sürgün politikalarıyla zulmedilmesine sessiz kalmayacağız, izin vermeyeceğiz. Bugün mazluma sahip çıkma günü. Bugün Esed'e, Putin'e, DAEŞ'e, İran'a ve zulme ortak olan bütün zalimlere, canilere ve vahşilere karşı olduğumuzu haykırma günü. İnsanlığını kaybetmemiş vicdan sahibi herkesin bizimle birlikte olduğunu, mağdurlara ve mazlumlara sahip çıkmanın yürek yangınını taşıdığına inanıyoruz.” Dedi.

Kaşıkçıoğlu şöyle devam etti:

Mazlumun dinini, ırkını, mezhebini hiçbir zaman sormadık. Kimden gelirse gelsin zulmün karşısında, kim olursa olsun mazlumun yanında olduk. Bu anlayışla, Bayırbucak Türkmenleri başta olmak üzere Suriye'de hayatını kaybeden Türkmen, Arap ve Kürt kardeşlerimize, masum ve mazlum insanlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Biz bütün insanlığı, her türlü katliama karşı birlikte hareket etmeye, kan ve gözyaşına el birliğiyle son vermeye davet ediyoruz.

Bu haberi 2153 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR