Yazıcı Sürümü

Hatay Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Verimli Geçti


Hatay Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Verimli Geçti
20.12.13, Cuma
Diyanet-Sen Hayat Şube Genişletilmiş Divan Toplantısı Anamun Otel’de genel merkez yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Diyanet-Sen Hayat Şube Genişletilmiş Divan Toplantısı Anamun Otel’de genel merkez yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. 14 Aralık 2013’te gerçekleştirilen il divan toplantısına Genel Merkez Yönetiminden Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Güldemir ve Ali Bayır, İl Müftü Yardımcıları Mehmet Emin Okuyucu ve Cafer Erol, Diyanet-Sen Şube Başkanı Hasan Urhan ve yönetim kurulu üyeleri, zorunlu organlar, ilçe temsilcileri ve yönetimleri, bazı siyasi ve bürokratlar katıldı.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet  Ali GüldemirDiyanet-Senin 10 yıldır yetkili sendika olduğunu hatırlatarak “Diyanet-Sen 10 yıldır yetkili sendika olmanın haklı gururunu yaşarken, zirvede kalmanın gereklerini de yerine getirmeyi ihmal etmeden yoluna devam ediyor. 10 yıldır yetkiyi taşımak ve her yıl güçlenerek zirvede kalmak hiç de kolay değildir. Bu onuru devam ettirmek sabır ve sebat ister, fedakarlık ve sadakat ister, mertlik ve direnç ister, şuur ve muhakeme ister,  hüner ister, Hak’ta sebat istikamet ister, sıdk ve vefa ister.  Zirveye çıkmak zordur, ancak zirvede kalmak daha zordur. Diyanet-Sen zirvededir çünkü genel merkez yönetiminden şube yönetimlerine, il temsilciliklerinden tüm üyelerimize herkes üzerine düşen çalışmayı, fedakarlığı yapmıştır, sabır ve sebatla yürütülen çalışmalar, vefa ve sıdk ile güçlenmiştir, birlik ve beraberlik şuuru ile başarı katlanmış, doğru yoldan şaşmayıp Hak’ta sebat ile taçlanmıştır. Bu başarı hepimizin başarısıdır. Büyük Diyanet-Sen ailesinin başarısıdır.” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Ali Bayır da yaptığı konuşmada Diyanet-Sen’in sendikacılığa farklı bir anlayış farklı bir soluk getirdiğine dikkati çekerek “Diyanet-Sen bir yandan ücret ve özlük hakları mücadelesini verirken ,diğer taraftan da Türkiye’nin geleceğinin şekillenmesinde öncü oldu. Başta demokrasi olmak üzere ülkemizin temel sorunlarına çözüm üretmede üzerimize düşen her türlü görevi  severek yaptı. Çalışmalarımızda, insanı temel alan idealimizden asla taviz vermedik. Ancak bugün ki noktaya kolay ulaşılmadı. Hiçbir güç karşısında Diyanet-Sen sinmedi, hiçbir zorluktan kaçınmadı, baskılarla sindirilemedi. Bundan önce olduğu gibi  bundan sonrada hiç kimseden çekinmeyecek hiçbir güç karşısında sinmeyecek hiçbir zorluktan kaçınmayacak hiçbir şekilde sindirilemeyecektir. Biz Sendikamızı, sendikal birikimimizi, sendikal gücümüzü sadece kamu çalışanlarının ücretlerini yükseltmek, özlük ve sosyal haklarını arttırmak için kullanmadık, kullanmayacağız. Ücret sendikacılığı gibi dar alana sıkışıp kalmadık kalmayacağız. İçinde yaşadığımız topluma , üzerinde yaşadığımız ülkeye egemenliğin tek ve asıl sahibi olan millete hizmet için kullandık kullanmaya da devam edeceğiz.” Şeklinde konuştu.

Şube Başkanı Hasan Urhan ise şube çalışmaları konusunda katılımcılara bilgi verdi. Sorulan soruların cevaplandırılmasının ardından önümüzdeki dönem yol haritası belirlendi. Hatay genişletilmiş il divan toplantısı oldukça verimli geçti.

İlçe Yönetimlerine Ziyaret

Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Güldemir ve Ali Bayır ertesi gün Payas, Dörtyol ve Erzin ilçe yönetimlerini ziyaret ederek bilgilendirme toplantıları gerçekleştirdiler.

Bu haberi 2760 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR