Yazıcı Sürümü

Hatay İl Divan Toplantısı Yapıldı


Hatay İl Divan Toplantısı Yapıldı
08.06.11, Çarşamba
Diyanet-Sen Hatay Şubesi İl Divan Toplantısı Genel Merkez yönetiminin katılımı ile Hatay Öğretmen Evi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Diyanet-Sen Hatay Şubesi İl Divan Toplantısı Genel Merkez yönetiminin katılımı ile Hatay Öğretmen Evi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

5 Haziran 2011’de gerçekleştirilen toplantıya Genel Başkan Mehmet Bayraktutar, Genel Sekreter Hacibey Özkan, Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri Ali Bayır ve Genel Araştırma ve Dış İlişkiler Sekreteri Mehmet Yaman, Hatay İl yönetimi ve ilçe yönetimleri katıldı.

 

Genel Başkan Mehmet Bayraktutar toplantıda yaptığı konuşmada Diyanet-Sen’in oldukça başarılı bir dönemi geride bıraktığını belirterek bu başarının devam edeceğini söyledi. 8. kez yetkili sendika olmanın büyük bir başarı ve istikrar örneği olduğunu dile getiren Bayraktutar bu başarıda teşkilatımızın emeği çok büyüktür. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu başarı hepimizin başarısıdır” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

Bayraktutar, 4/B’li çalışanların kadroya alınmasının ve Yaz Kur’an Kurslarında görev yapan sözleşmeli personele ek derk ücreti verilmesinin mimarının Memur-Sen ve Diyanet-Sen olduğunu belirterek 2010 yılının sendikal kazanımlar açısından oldukça verimli bir yıl olduğunu kaydetti.

 

Bayraktutar, Diyanet İşleri Başkanlığı Genel İdari Hizmetler bünyesinde çalışan personelin mağduriyetlerinin giderilmesi için de mücadelelerinin devam ettiğini belirterek bu konuda da üyelerimizden biri adına dava açıldığını söyledi.

 

Din görevlilerinin eğitimine de son derece önem verdiklerinin altını çizen Bayraktutar; ' Girişimlerimiz sonucu İlahiyat Lisans Tamamlama (İLİTAM)' kontenjanı 2 bin 700'den 4 bin 100'e çıkarıldı.Birlik olduktan sonra tüm sorunların üstünden geleceğimize inanıyoruz.” dedi.

 

Adalet Eski Bakanı Sadullah Ergin Din Görevlilerinin Sorunlarını Dinledi

 

Adalet Eski Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin ile bir araya gelen Genel Başkan Mehmet Bayraktutar, Genel Sekreter Hacibey Özkan, Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri Ali Bayır ve Genel Araştırma ve Dış İlişkiler Sekreteri Mehmet Yaman ve  Hatay İl yönetimi Ergin ile din görevlilerinin sorunlarını paylaşarak çözüm konusunda görüş ve önerilerini sundular.

Din hizmetinin toplum için oldukça önemli ve boşluk kabul etmez bir hizmet olduğunu ifade eden Ergin, sorunların çözümü konusunda ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Bu haberi 7117 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR