Yazıcı Sürümü

Hatay’da İstişare Toplantısı Yapıldı


Hatay’da İstişare Toplantısı Yapıldı
20.01.12, Cuma
Diyanet-Sen Genel Merkez Yönetimi Hatay’da istişare toplantısına katıldı.

Diyanet-Sen Genel Merkez Yönetimi Hatay’da  istişare toplantısına katıldı.17 Ocak 2012’de gerçekleştirilen istişare toplantısı öncesi bir basın açıklaması yapan Diyanet-Sen Genel Sekreteri Hacibey Özkan, din görevlilerinin sorunlarının giderilmesi için çalıştıklarını söyledi.

 

Memur-Sen Hatay İl Temsilciliği’nde düzenlenen basın açıklamasında konuşan Özkan, Diyanet-Sen’in kurulduğu günden beri din görevlilerinin ekonomik, sosyal ve özlük hakları için mücadele ettiklerini belirterek “Bizler ayrıcalık istemiyoruz, benzer konumda çalışan diğer kamu görevlileri ile aynı haklara sahip olmak istiyoruz.” dedi.

 

Din görevlilerinin bulundukları yerlerde kanaat önderleri olduklarına dikkati çeken Özkan, “Çevresinde örnek olması gereken din görevlilerimizi eğitim ve seminerlerimizle geliştirmek için çalışmalarımız devam ediyor. Bilgili, özgüveni yüksek, ne istediğini bilen meslektaşlarımız çevrelerine de bu güveni verecektir.” şeklinde konuştu.

 

Basın açaklamasında Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri Ali Bayır, Genel Eğitim Sekreteri Cebrail Yakışır ve Hatay Şube Başkanı Hasan Urhan da hazır bulundu.

 

Daha sonra gerçekleştirilen istişare toplantısında sendikal çalışmalar ve kazanımlar dile getirilirken din görevlilerinin sorunları da dinlendi.

 

Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfi Savaş’ı da ziyaret eden Diyanet-Sen heyeti, Diyanet-Sen’in faaliyetleri konusunda Başkan Savaş’a bilgi verdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Belediye Başkanı Savaş, Diyanet-Sen’i başarılı çalışmalarından dolayı kutladı.

 

Bu haberi 5767 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR