Yazıcı Sürümü

Hatay Şubesi 4. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi


Hatay Şubesi 4. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi
11.11.14, Salı
Diyanet-Sen Hatay Şubesi 4. Olağan Genel Kurul seçimleri gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Hasan Urhan Güven tazeleyerek yeniden şube başkanlığına seçildi.

Diyanet-Sen Hatay Şubesi 4.olağan genel kurulunu yaptı. Tek liste ile gidilen kongrede Hasan Urhan güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

8 Kasım 20014’de Mahveli Antakya'da yapılan kongreye, Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Bayır, Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Hatay Büyükşehir meclis üyesi Mehmet Gülen, Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe, AK Parti Merkez ilçe Başkanı Emrullah Gülen, Sağlık-Sen Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç ve çok sayıda davetli katıldı.

Kongrede yaptığı konuşmada hizmet için var olduklarını belirten Diyanet-Sen Hatay Şube Başkanı Hasan Urhan, “Diyanet-Sen olarak sadece üyelerimizin değil, sadece diyanet camiasının değil tüm inançlı kesimin sesi olmak gibi bir sorumluluğumuz vardır. Bir sivil toplum örgütü olarak gördüğümüz haksızlıklar karşısında, dinimize, kutsal değerlerimize, Peygamber Efendimize yapılan hakaretler karşısında ve örfümüze âdetimize, sosyal ve kültürel değerlerimize yapılan saldırılara haklı tepkimizi ortaya koymaktan çekinmedik. Diyanet-Sen olarak inandığımız doğruları söylemeye, ülkemizin gelişiminde ve yüzyılın gerçekleriyle milli bütünlüğümüz, birlik ve beraberliğimize karşı yapılan yanlışlara dur demeye devam edeceğiz. Yapılan haksızlık ne olursa olsun, haksızlığı yapan kim olursa olsun yanlışlara “yanlış” diyerek, haklı tepkimizi ortaya koyacağız.”dedi.

Divan Başkanlığını Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Bayır’ın yaptığı Hatay Şubesi genel kurul seçimleri sonucu yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Şube Başkanı : Hasan Urhan

Şube Başkan Yardımcısı (Şube Başkan Vekili) : Hasan Düzenli

Şube Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma) : Hüseyin Kahraman

Şube Başkan Yardımcısı (Mali İşler) : Avni Kılıç

Şube Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim) : Rıza Ateş

Şube Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme) : Kazım Kurtuluş

Şube Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler) : Mustafa Temizkan

Bu haberi 2580 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR