Yazıcı Sürümü

Hatay Hassa Buluşması


Hatay Hassa Buluşması
03.06.14, Salı
​Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Bayır Diyanet-Sen Hatay Hassa Şube Yönetimi ile bir araya geldi.

Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Bayır Diyanet-Sen Hatay Hassa yönetimi ile bir araya geldi. Yapılan ziyarette şube yönetiminin çalışmaları ve üye sayılarındaki artışlardan dolayı teşekkür edildi. Ali Bayır ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şu ifadeleri kullandı, ‘‘Sendikacılık bizim için değerler eksenli bir mücadeledir. Yapılan çalışmalarda ümmetin derdiyle dertlenen, insana hizmeti hakka hizmet olarak algılayan kişilerle birlikte olmak her zaman bize onur vermiştir. Bugün Dünya’nın dört bir yanında yaşanılanlara baktığımızda, dünyada eksik olan tek temanın kardeşlik vurgusu olduğu görülmektedir. Hassa, bu konuda üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirerek, bir olmayı, birlik olmanın en güzel örneğini bize yaşatmıştır.’’ Son zamanlarda yaşananlara da değinen Bayır, ‘‘Hatay jeopolitik konumu itibariyle önem arzetmektedir.Özellikle Ortadoğu’da yaşanan drama ev sahipliği yapan bu güzide ilimiz, yediden yetmişe misafirperverlik örneği sunmaktadır. Toplumun hissi yaklaşımını yıkmaya çalışan bazı art niyetli kişilerin, sınır bölgelerdeki sığınmacılar için sarf ettiği cümleler, bütünlüğe, kardeşlik vurgusuna leke sürmeye yöneliktir. Yaşanan güzel şeylerin devamı için, yolumuza devam ederken, içimizde bulunan art niyetli yaklaşımcıları da, soframızdan uzaklaştırmayı bilecek olgunluktayız’’ dedi.

Diyanet-Sen’in hizmet anlayışına da değinen Genel Başkan Yardımcısı Ali Bayır, ‘‘ 2004 yılından bu güne adım adım başarılara imza atan Diyanet-Sen, yeni yetki ile birlikte yaptıklarını tekrarlayan değil, yapacaklarını halka sunan bir duruşla yoluna devam edecektir. Toplu sözleşme masasında dik duran Diyanet-Sen, yarın da üyelerinin menfaatleri doğrultusunda zerre taviz vermeyecektir. Bu sebeple sizin teşkilat ruhunuzla, bütünlüğü oluşturan parçacıkların gücü bizi ayakta tutan dinamiklerimiz olacaktır. Diyanet alanında 103 Bin sendikalı varken, bunun 71.680 Bin’i bizim üyemizdir. Meyve veren ağaç taşlanır misalı, başarımızı hazmedemeyenler olacaktır, bu başarıyı farklı konularla yorumlayacak olanlar çıkacaktır. Onlar başarısızlıklarının sebebini yapamadıkları hizmete yormak yerine her zaman kendi suçlarını başkalarında arasınlar ama biz hiçbir şeye kulak asmadan yolumuza devam edelim’’dedi.

Memur-Sen ve Diyanet-Sen Hatay Şube Başkanı Hasan Urhan yapılan çalışmalardan dolayı teşekkürlerini sundu. Başkan Urhan, ‘‘ Bugün bu ziyaretler gerçekleştirilirken, Diyanet camiasında yetkiyi taçlandırdığımız haberini aldık . En yakın rakibine 55 Bin fark atan sendikamızın başarısı taktir edilecek boyuttadır. Bu başarının baş dinamiği, Genel Merkez Yönetiminin teşkilatlanma noktasındaki essiz deneyimi, ve Genel Başkan Yardımcımızın da ifade ettiği gibi, ‘İnsana hizmet, Hakka Hizmettir’ düsturunda yatmaktadır.’’ şeklinde konuştu.

Diyanet-Sen Hatay Hassa Şube Başkanı ŞemsettinGönülölmez ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şöyle konuştu, ‘‘Genel başkan yardımcımızın bizim aramızda olması, şube yönetimimize anlamı imkansız bir morel olmuştur. Yaşanan başarılarda genel merkezin tartışılmaz etkisini arkamızda hissetmek, daha fazla çalışmamıza neden olmakta’’ ifadeleri kullandı.

Bu haberi 2811 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR