Yazıcı Sürümü

Denizli Şubesi’nin 3. Olağan Genel Kurul Seçimleri Gerçekleştirildi


Denizli Şubesi’nin 3. Olağan Genel Kurul Seçimleri Gerçekleştirildi
20.11.14, Perşembe
Diyanet-Sen Denizli Şubesinin 3. Olağan Kongresi 9 Kasım 2014’de Denizli Pamukkale İlçesi Gümüşler Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda yapıldı. Gerçekleştirilen seçimler sonucu Mustafa Şimşek Denizli Şube Başkanlığına seçildi.

Kongreye Diyanet-Sen Genel Merkezinden Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Omurca, Denizli İl Müftüsü Veysel Çakı,Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ali Değirmencioğlu, Toç Bir-Sen İl Temsilcisi ve Memur-Sen Denizli İl Başkanı Osman Tavşan, Merkezefendi İlçe Müftüsü Gencal Şenyayla, Denizli Din Görevlileri Derneği Başkanı Ali Sürücüoğlu, Ensar Vakfı Denizli Şube Başkanı Abdullah Başgün, bürokratlar, Memur-Sen’e bağlı Sendikaların Şube Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve Diyanet-Sen Denizli Şubesine bağlı tüm İlçe Temsilcileri ile delegeler katıldı.

Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Omurca kongrede yaptığı konuşmada Diyanet-Sen’in birlik ve beraberlik ruhu ile hareket ettiğine dikkati çekerek “Bu birlik ve beraberlik ruhu kurumsal kültür ve bilinç Diyanet-Sen’i, milleti ve devletiyle; insani değerlere, kardeşliğe, hikmete, ahlaka, hakikate dayanan kadim medeniyete asırlardır mesken olmuş bir coğrafyanın en örgütlü yapısı haline getirmiştir.” dedi,

Omurca “Ülkemizin sahip olduğu büyük potansiyele inanarak çıktığımız yolda, Türkiye’nin ilerlemesi adına 16 yıldır emek mücadelesi vererek ter akıtıyoruz. Diyanet-Sen olarak, günden güne büyüyor, Türkiye’nin her köşesine yayılıyor ve hizmet üretiyoruz. Diyanet-Sen çatısı altında toplanan Din görevlilerine özgüven, vizyon, yeni sosyal haklar kazandırıyor, ülkemize, cami cemaatlerimize daha fazla katkı sağlanması konusunda imkan oluşturuyoruz.Erdemliler hareketi olarak referans aldığımız Hilf’ül fidül anlayışı ile medeniyetimizin ve değerlerimizin taşıyıcısı inşa ve ihyacısı bir sendikayız.” Şeklinde konuştu.

Gerçekleştirilen seçimler sonucu Denizli şube yönetimi şu isimlerden oluştu:

Şube Başkanı : Mustafa Şimşek

Şube Başkan Yardımcısı (Şube Başkan Vekili) : İbrahim Kardaş

Şube Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma) : Musa Adak

Şube Başkan Yardımcısı (Mali İşler) : Kasım Kavurmacı

Şube Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim) : Bilal Talayman

Şube Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme) : Suat Garcan

Şube Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler) : Fettah Kahraman

Bu haberi 2435 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR