Yazıcı Sürümü

Omurca: 'Sözde Değil Özde Sendikacılık Yapıyoruz'


Omurca: 'Sözde Değil Özde Sendikacılık Yapıyoruz'
02.10.15, Cuma
​Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Omurca teşkilat gezileri kapsamında Denizli'de din Görevlileri ile bir araya geldi.

Teşkilat çalışmaları kapsamında din görevlileriyle de bir araya gelen Omurca; "etkin ve verimli sendikacılık sağlam irade ve donanımla mümkündür bu sebeple biz sözde değil, özde sendikacılık yapıyoruz" dedi.

Diyanet-Sen üyelerinin farkı fark ettiren bir misyonda olduğunu söyleyen Omurca konuşmalarını şöyle sürdürdü; "biz değerleri kendimiz için olmazsa olmaz sayarız. Biz insanı İslamdan dolayı severiz. Bizim sendikamızda benliğe yer yok, bizim davamızda dikene diken olmak değil, dikene gül olmak yakışır. Bugün ülkenin yarınları için çırpınan din görevlileri sağlam yarınların hayaliyle yol almaktalar. Şer odaklar da ülkenin yarınlarını darmadağın etmek için çırpınmakta. Kenetlenen kardeşlik düsturu insan olmayı her defasında bize hatırlatır. Allah bizi kendini unutan, benliğe kapılan kullarından eylemesin. Sivil toplumun olmazsa olmazı dirlik ve dimdik durmaktır. Memur-Sen ve Diyanet-Sen bu vasıfları yerine getiren bir sivil harekettir. Unutmayın bizim sivil örgütlenmemiz yarınları hak manada inşa etmek içindir. Başkalarının örgütlenmesi de şer odaklarına maşa olmakla geçer" dedi.

Kazanımlarda ilgili fikir alış verişinde bulunan Omurca, din görevlilerine tavsiyelerde de bulundu; "sizin bir kardeşiniz olarak her zaman sizinleyiz. Türkiye'yi Edirne'den - Kars'a çepe çevre saran din görevlileri, İslâm'ın dalgalanan birer bayrağıdır. Bu sebeple size gelen, size göre en basit soru, sorana göre en zor sorularına büyük bir titizlikle cevap verin. Sizin bildiklerinizi bilmedikleri için geldiklerini unutmayın. Bilmeyen bir toplum yerine, bilmeye çalışan bir toplumu oluşturma gayretinde olalım. Camileri sadece namaz yeri olarak değil, ilim mekteplerine çevirelim. Her caminin kütüphanesi olsun, her din görevlisinin Gençlerle kitap okuma günleri olsun. Unutmamalıyız ki, yetiştiremediğimiz Gençliği mutlaka yetiştiren birileri olacaktır. İman hakikatleri ışığında yetişmeyen her gencin vebali bizim üzerimizdedir unutmayın" dedi.

Omurca, SGK yönetim kurulu üyesi, Memur-Sen'in eskimez Genel Başkan Yardımcılarından Halit Ortaköy ve Eski Yönetim Kurulu üyesi emekli din görevlisi Lütfullah Cengiz'in kızlarının düğün törenlerine katıldı.

Bu haberi 1929 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR