Yazıcı Sürümü

​Denizli ve İlçelerinde Teşkilat Çalışması Yapıldı


​Denizli ve İlçelerinde Teşkilat Çalışması Yapıldı
21.03.16, Pazartesi
Diyanet-Sen genel merkez yönetim kurulu üyeleri Denizli ve ilçelerinde teşkilat çalışmasında bulundu.

Denizli merkez ve ilçelerinde 3 gün süren teşkilat çalışmalarına Genel Başkan Vekili Osman Aydın, Genel Başkan Yardımcıları, Hacibey Özkan, Mehmet Ali Omurca ve Cebrail Yakışır katıldı.

Oldukça verimli geçen toplantılara genel merkez yönetiminin yanı sıra Denizli Şube Başkanı Mustafa Şimşek ve yönetim kurulu üyeleri de iştirak etti.

Denizli Merkez teşkilat çalışmasına Genel Başkan Vekili Osman Aydın ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Omurca’nın katıldığı teşkilat çalışmasında Merkezefendi, Pamukkale, Tavas, Kale, Beyağaç, Sarayköy, Babadağ, Güney, Honaz, Çal, Bekilli, Çardak, Bozkurt, Buldan, Çivril, Acapayam, Çameli, Serinhisar ilçeleri ziyaret edilerek Diyanet-Sen’in çalışmaları, kazanımları, sendikal örgütlenmenin önemi ve güncel konularda değerlendirmelerde bulunuldu.

Aydın: Ülkemiz Üzerinde Büyük Oyunlar Oynanıyor

Denizli teşkilat çalışmasında din görevlilerine hitap eden Genel Başkan Vekili Osman Aydın, ülkemiz Çanakkale Savaşında olduğu gibi dört bir yandan kuşatılmış durumdadır. O gün fiili savaş söz konusu idi. Bu gün ise her yönden saldırılmaktadır. Bu gün ülkemizde terör havası estirilmesi, ülkemizin Suriye bataklığına çekilmek istenmesi şer ittifakının dur durak bilmeyen oyunlarının sahnelenmesi dünya liginde söz sahibi olan ülkemizin pasifize edilme çabalarıdır. Tüm Türkiye olarak oynanan bu büyük oyunun farkında olmamız birlik ve beraberliğimizi kararlılıkla muhafaza etmemiz gerekmektedir” şeklinde konuştu.

Özkan: Diyanet-Sen Ekip Çalışmasının Ürünüdür

Denizli Teşkilat çalışmalarında konuşan Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan, Diyanet-Sen’in Türkiye’nin en teşkilatlı sendikası olduğuna dikkat çekerek bunda ekip çalışmasının büyük öneme sahip olduğunu söyledi. Özkan Diyanet-Sen hem üye sayısı oranı bakımından, hem de yetkili olduğu iller bakımından Türkiye geneline hitap eden örgütlü dağılımı ile dikkat çekmiştir. Diyanet-Sen Karadeniz'de olduğu kadar Akdeniz'de de vardır. Doğu Anadolu'da olduğu kadar Batı'da da vardır. Bayburt'da olduğu kadar Konya'da, Malatya'da olduğu kadar Bursa'da vardır. Bu, Diyanet-Sen’in Türkiye'nin tümünü kucaklayabilecek bir potansiyelin göstergesidir. Ülkemizin en örgütlü teşkilatına sahip bir sendika olarak alanımızda her zaman en iyi olmak ve teşkilatımızı sürekli aktif tutmak motivasyonu yüksek tutmak için sürekli çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Bu yıl Mayıs ayı hedeflerinin 100 Bin olduğunu belirten Özkan, bu hedefi sizlerin gayretleri çalışmaları ile yakalayacağımıza inanıyoruz’ ifadelerine yer verdi.

Omurca : Birlik ve Beraberlik Ruhu Tüm Coğrafyamızı Sarmalıdır

Toplantılarda din görevlilerine hitap eden Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Omurca Türkiye’nin geçmişine bakıldığında demokrasi karnesinin hiçte iyi olmadığına dikkat çekerek “Türkiye’nin yönetim geçmişine baktığımızda; dini değerlere, özgür düşünceye prangalar vuran despot ve darbe zihniyetleri ile dolu bir karne görüyoruz. Haliyle bu zihniyetin en çok vurduğu yer Devlet Kurumları olmuştur. Kamusal alan deyip çalışanları tek tipçiliğe zorlamışlardır. Yani benim istediğim gibi giyineceksin, benim gibi düşüneceksin, ben varsam sen varsın gibi adeta yaşam hakları elinden alınmış bir robot gibi yönlendirilmeye çalışılmıştır. Dönem dönem demokrasinin kokusunu topluma hissettirmeye çalışan yöneticileri de gizli bir el yönetimden uzaklaştırmıştır.” İfadelerine yer veren Omurca, Bu gün geldiğimiz noktada artık demokrasimize birlik ve beraberlik ruhunun tüm ülkemizi ve hatta tüm Müslüman coğrafyayı kuşatmasının vaktinin geldiğini söyledi.

Yakışır: Diyanet-Sen Bize, Sizlerin Emanetidir

Denizli teşkilat çalışmalarında katılımcılara seslenen Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır kurumlarında insanlar gibi sürekli tekamül halinde olması gerektiğini ve gelişimin her an ve ömür boyu devam etmesi gerektiğini belirterek “Biz sendikamızı, kendimiz, ülkemiz ve insanlığa hayır sağlayan bir imkân ve fırsat; aynı zamanda salih amel defterimizi çoğaltacak bir araç olarak görüyoruz. Diyanet-Sen bize sizlerin emanetidir. Bu emaneti daha da geliştirip bizden sonraki neslin arasından en ehil kişilere yönetimi devredene kadar bu sorumluluğumuzu yerine getirme gayreti içerisinde olacağız. Bizden sonraki neslin yetişip gelişmesine de en az kendimiz kadar önem veriyoruz.” Şeklinde konuştu.

Müftülükler Ziyaret Edildi

Teşkilat çalışmaları sonrası ilçe müftülüklerini de ziyaret eden genel merkez yönetim kurulu üyeleri Diyanet-Sen’in çalışmaları ve kazanımları konusunda ilçe müftülerine bilgi verdiler.

Bu haberi 2336 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR