Yazıcı Sürümü

Yakışır: Kirli Oyunları Bozacağız


Yakışır: Kirli Oyunları Bozacağız
20.01.17, Cuma
​Diyanet-Sen Bitlis teşkilat çalışmasında konuşan Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır Memur-Sen ve Diyanet-Sen olarak şer odakların kirli oyunlarını bozma adına milli irade ve milletin değerlerinin yanında yer alarak yollarına devam ettiklerini söyledi.

Teşkilat çalışmaları kapsamında Bitlis’e giden Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır 17-18 Ocak 2017’de çeşitli toplantı ve ziyaretlerde bulundu.

Bitlis Müftülüğü Din Görevlileri Toplantısı’na katılan ve burada din görevlilerine hitap eden Yakışır “Memur-Sen ve Diyanet-Sen olarak genelde tüm kamu çalışanları, özelde Diyanet ve Vakıf çalışanları için yasal platformlarda özlük ve mesleki kazanımları adına mücadele ediyoruz. Bu mücadeleyi verirken aynı zamanda dış mihraklar, istihbarat örgütleri, kökü dışarıda kendisi içeride olan piyonları, terör örgütleri, darbe yandaşları gibi her türlü millete ve millet egemenliğine savaş açmış, musallat olmuş şer odakları ve figüranlarının asırlardır ülkemiz üzerinde oynadıkları karanlık ve kirli oyunlarını bozma adına milli iradenin ve milletin değerlerinin yanında yer alarak yolumuza devam ediyoruz.” Dedi.

Sadece Piyonlar Değişiyor

15 Temmuz’da ülke olarak millet olarak hain bir darbe girişimi ile karşı karşıya kaldığınızı hatırlatan Yakışır konuşmasına şöyle devam etti: Bu hain kalkışma milletimizin dik duruşu, milli idareye, demokrasisine, bayrağına vatanına sahip çıkması sonucu şükürler olsun püskürtüldü. Bu aslında buz dağının görünen yüzüydü. 100 yılı aşkın süredir ülkemizi ve Müslüman coğrafyayı rahat bırakmayan Emperyalist güçler her darbenin ve darbe girişiminin arkasında oldukları gibi 15 Temmuz darbe kalkışmasının da asıl planlayıcıları olduklarını açıkça göstermişlerdir. 1876’da başlayan ve Osmanlı’nın yıkılışı ile sonuçlanan 6 darbe girişiminin hepsinin arkasında kendi çıkarını önceleyen emperyalist güçlerin olduğu artık bilinen bir gerçektir. Ve yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nde bu güne kadar yaşadığımız 7 darbenin de arkasında yine dünyayı şekillendirmek, kendi emellerine göre yönetmek isteyen bu şer güçleri görmek şaşılacak bir şey değildir. Sadece piyonlar değişiyor o kadar… Yine ülkemizde ki ve bölgemizdeki bütün terör örgütlerinin adları ne olursa olsun hepsinin arkasında bu şer güçleri vardır, ellerinde bunların silahları vardır.

Özellikle 15 Temmuz darbe girişimi bu milleti tek vatan, tek millet, tek bayrak olma düşüncesinden hiçbir gücün vazgeçiremeyeceğini bütün dünyaya bir kez daha deklare ettiği tarihi bir gecedir. O gece ve sonrasında sabahlara kadar salalarıyla ezanlarıyla bu millete birlik beraberlik ruhunu aşılayan din görevlilerinizi ve bu çağrılara kulak veren milletimizi kutluyorum.

Din Görevlileri Yemekte Buluştu

Diyanet-Sen Bitlis Şubesi düzenlediği yemekli programda din görevlilerini bir ayara getirdi. Programa Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır, Bitlis Vali Yardımcısı Kamil Güzel, Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, İl Müftüsü Mehmet Feysal Geylani, Müftü Yardımcıları, Diyarbakır İl Müftüsü Burhan İşliyen, Bitlis’te görev yapan daire amirleri, Bitlis Şube Başkanı Behzat Durak ve yönetim kurulu üyeleri, Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, Siirt Şube Başkanı Hamit Evin, Batman Şube Başkanı Hamit Ergin ve din görevlileri katıldı.

Vali Çınar Ziyaret Edildi

Teşkilat çalışmaları kapsamında Bitlis’e giden Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır Bitlis Valisi Ahmet Çınar’ı makamında ziyaret ederek Diyanet-Sen’in çalışmaları konusunda Vali Çınar’a bilgi verdi. Din görevlilerinin ve İslam’ın bu ülkede birleştirici bir çimento görevi üstlendiğini belirten Yakışır “Tarih boyunca din görevlileri birlik beraberliğimizi sağlayan unsurları bu millete anlatarak o ruhun kaybolmaması için çalışmalarına devam etmektedir. En son 15 Temmuz’da da salaları ile bu milleti motive eden birlik ve beraberliğimizin manevi kahramanları yine din görevlilerimiz olmuştur” ifadelerini kullandı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Çınar, “Bu gün her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Kardeşlik ruhu ile bu süreci de atlatacağımıza inancım tamdır” dedi.

Ziyarette Bitlis Şube Başkanı Behzat Durak da hazır bulundu.

Müftü Geylani’ye Hayırlı Olsun Ziyareti

Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır, Bitlis Şube Başkanı Behzat Durak ve yönetim kurulu üyeleri göreve yeni başlayan Bitlis İl Müftüsü Mehmet Feysal Geylani’yi müftülük makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

Diyanet-Sen heyeti ayrıca hastane ziyaretleri gerçekleştirdi.






Bu haberi 2658 kişi görüntüledi.




TümüDİĞER BAŞLIKLAR