Yazıcı Sürümü

​Yakışır: Birlik Beraberlik ve İstikrardan Yanayız


​Yakışır: Birlik Beraberlik ve İstikrardan Yanayız
22.10.15, Perşembe
Memur-Sen tarafından başlatılan ‘Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye için Hedef 1 Milyon Üye' programı Bitlis’te, Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır ve Eğitim Bir-Bir- Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi’nin katılımı ile gerçekleştirildi.

Programda konuşan Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır büyüyen Türkiye'nin destekçisi oldukları gibi, vesayet ve şer odaklarının karşısında da İslam kardeşliğinin birleştirici gücü ile dimdik durduklarını söyledi.

Memur-Sen olarak emekten gelen güçlerini, ülkenin geleceği için, demokratikleşmesi için, birlik, beraberlik ve ülkenin huzuru için harcadıklarını belirten Yakışır, bu ülkede çok ağır bedeller ödendiğini, özellikle milletimize de çok ağır bedel ödetildiğini kaydetti. Her on yılda bir demokratik sivil siyasete ve parlamenter rejime balans ayarı çekilip, toplumu bu şekilde hizaya getirdiğini düşünen vesayetçi zihniyet tarafından topluma ayar verilmeye çalışıldığını belirten Yakışır “Memur-Sen olarak, Türkiye'nin hak etmediği antidemokratik girişimlere, darbeci, yasakçı ve faşist cepheye karşı millet iradesini harekete geçirdiklerini ifade etti. Yakışır "İlk iş olarak, "Kayıt yok, şart yok egemenlik milletindir" düsturuyla Ortak Akıl Mitingleri sürecini başlattık. Daha sonra 12 Eylül 2010 tarihinde milletin onayına sunulan ve sessiz devrimler tarihine altın harflerle yazılan Anayasa Değişikliği Paketi'ne 'Toplu Sözleşmeye de Toplumsal Sözleşmeye de Evet' diyerek yüzde 58 gibi rekor bir destek almasında büyük paydaş olduk. Toplu sözleşme Memur-Sen'in başarısıdır" dedi.

Öncelikle terörle mücadelenin kararlılıkla sürdürülmesi ve terörün tarihin çöplüğünde yer alması için 1 Kasım seçimlerinde yeniden istikrar diyeceklerini belirten Yakışır, kazanımların ileriye gitmesi, yeni kazanımların üretilmesi ve bunların anayasal teminat altına alınması için, 'yeniden istikrar sürsün' diyeceklerini ifade etti.

Programa katılan Eğitim- Bir- Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi de bir konuşma yaparak toplu sözleşme kazanımları konusunda katılımcılara bilgi verdi.

Program sonrası Diyanet-Sen heyeti Bitlis İl Müftüsü Abdülkerim Akbaba’yı müftülük makamında ziyaret ederek Diyanet-Sen’in çalışmaları konusunda Müftü Akbaba’ya bilgi verdi.

Bu haberi 2347 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR