Yazıcı Sürümü

Bitlis Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi


Bitlis Genişletilmiş  İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
11.05.15, Pazartesi
​Diyanet-Sen Bitlis Genişletilmiş il divan toplantısı Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

9 Mayıs 2015’de Bitlis Mermer Tesisleri’nde gerçekleşen toplantıya İl Müftüsü Abdülkerim Akbaba, Ak Parti Milletvekili Adayı Edip Saffet Gaydalı ve Fatih Kadiroğlu, Bölge kanaat önderlerinden Fethullah Ayte, Memur-Sen İl Başkanı Cabir Durak, Memur-Sen’e bağlı sendikaların yöneticileri, Bitlis Şube Başkanı Behzat Durak ve yönetimi, denetim ve disiplin kurulu üyeleri ve ilçe temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır, Diyanet-Sen’in 70 bini geçen üye sayısı ile Türkiye’nin sendikalaşma oranı en yüksek memur sendikası olduğunun altını çizerek “Diyanet-Sen genel merkezden teşkilatlarına ilçe yönetimlerinden en ücra köylerde görev yapan üyelerimize kadar büyük bir ailedir. Bu aile hizmete adanan gönüllerin sendikasıdır” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Yakışır Memur-Sen ve Diyanet-Sen’in bulundukları hizmet kolundaki çalışmalarının yanında milletin sesi olma, milletin değerlerine sahip çıkma gibi ulvi bir misyonu daha olduğunu belirterek “Hak arayışındaki kamu görevlilerinin demokrasi mücadelesinde milletin ve iradesinin, zulüm karşısında insanlığın ve mazlumların sesi ve vicdanı olma gayesi ile yola çıkan Memur-Sen ve Diyanet-Sen bugün varlığıyla, zalime korku, mazluma umut veren, adanmışlığıyla, medeniyet değerlerimize bağlı kalarak yeniyi inşa eden, diğergamlığıyla, yardımlaşma köprüleri kuran, inanmışlığıyla, hak mücadelesinde öncü olan, çözüm odaklı paydaşlığıyla, sorunlara çözüm üreten, mücadele azmi ve kararlılığıyla talepleri kazanıma dönüştüren, özgürlükçülüğüyle, özgürleşmeye ve sivilleşmeye katkı sunan, demokratlığıyla, vesayetçi zihniyete karşı duran, akademik hizmet sendikacılığına yeni boyut getiren, hedefini 1 milyona çıkaran Türkiye’nin en büyük kamu görevlileri sendikası olmanın haklı onurunu yaşamaktadır.” İfadelerine yer verdi.

Ülkemizin bir seçim süreci arifesinde olduğunu hatırlatan Yakışır, önümüzdeki dönem yeni, demokratik bir anayasa için güzel bir fırsat. Millet olarak ve milletin temsilcisi vekiller olarak bu fırsatı çok iyi değerlendirmeli ve önümüzdeki dönemde mutlaka sivil demokratik bir anayasaya yapmalıyız” dedi.

Memur-Sen ve Diyanet-Sen olarak her zaman çözüm sürecine destek verdiklerini belirten Yakışır, “Bizler din görevlileri olarak, Diyanet-Sen olarak her zaman bu ülkenin kardeşlik çimentosunun din kardeşliği olduğunu belirttik. Bu yüzden çözüm sürecini önemsiyoruz ve katkı sunma adına elimizden gelini yapıyoruz. Ülkemizin huzur ve barış ortamında çok daha güzel işler başaracağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Bu haberi 2980 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR