Yazıcı Sürümü

Yakışır Bitlis'te Teşkilat Çalışmalarında Bulundu


Yakışır Bitlis'te Teşkilat Çalışmalarında Bulundu
04.08.17, Cuma
Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır Bitlis ve İlçelerinde teşkilat çalışmalarında bulunarak çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

Bu kapsamda Tatvan, Ahlat, Adilcevaz ve Mutki ilçe müftülük mutat din görevlileri toplantılarına katılan Yakışır, katılımcılara Diyanet-Sen’in çalışmaları, kazanımlar, toplu sözleşme teklifleri, KİK görüşmeleri konularında bilgi verdi. Güncel konularda da değerlendirmelerde bulunan Yakışır, “Coğrafyamızın en büyük sorunu küçük farklılıkların ayrılık konusu edilmesidir. Bunu fırsata çeviren dış güçler ve onların maşaları birlik ve beraberliğimizi bozmanın, kardeşliğimize halel getirmenin yolunun bu farklılıkları kaşımak ve bizi birbirimizle karşı karşıya getirmek olduğunu iyi biliyorlar. Yıllarca bu oyunu oynadılar ve Müslümanı, Müslümana kırdırdılar. Artık oynanan oyunun farkında olmamız birlik ve beraberliğimizi her ne pahasına olursa olsun korumamız gerekir. Bu gün Müslümanlar bu halde ise bu ABD’nin, İsrail’in çok güçlü, çok akıllı olmasından değil bizim birlik olamayışımızdan, dağınıklığınızdan birlikte hareket edemeyişimizdendir. Artık oyunun farkında olma ve ona göre davranma birlik ve beraberliğimizi koruma zamanıdır” dedi.

Yakışır daha sonra ziyaret ettiği ilçelerin kaymakam ve belediye başkanlarını ziyaret etti. Hizan İlçe Müftülüğünü de ziyaret eden Yakışır Diyanet-Sen İlçe yönetimi ile istişarede bulundu.

Bitlis Valisi’ne Ziyaret

Cebrail Yakışır ayrıca Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu ve Vali Yardımcılarını makamlarında ziyaret etti. Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım ve rektör yardımcıları ve Genel Sekreteri de ziyaret etti.

Güroymak İlçe Pikniğine Katılım

Yakışır Güroymak İlçe teşkilatının düzenlediği ve geniş katılımın sağlandığı Güroymak Diyanet-Sen İlçe Pikniğine katıldı. Katılımcılara Diyanet-Sen’in çalışmaları ve sendikal konularda bilgi verdi.


Bu haberi 1736 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR