Yazıcı Sürümü

Bitlis’te STK’lardan Teröre Lanet


Bitlis’te STK’lardan Teröre Lanet
26.09.11, Pazartesi
Bitlis Diyanet-Sen öncülüğünde düzenlenen basın açıklaması ile son günlerde yaşana terör olayları kınandı. Geçen hafta Bitlis’te yaşanan hain saldırıda Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencisi Aslan Akkaya’nın şehit edilmesi ve 4 arkadaşının ise yaralanması üzerine bir basın açıklaması yapan Bitlis’teki sivil toplum örgütleri terörü lanetledi.

Bitlis Diyanet-Sen öncülüğünde düzenlenen basın açıklaması ile son günlerde yaşana terör olayları kınandı. Geçen hafta Bitlis’te  yaşanan hain saldırıda Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencisi Aslan Akkaya’nın  şehit edilmesi ve  4 arkadaşının ise yaralanması üzerine bir basın açıklaması yapan Bitlis’teki sivil toplum örgütleri terörü lanetledi. 

 

Diyanet-Sen Bitlis Şubesi Başkanlığında, Birlik Haber-Sen, Toç Bir-Sen, Ulaştırma Memur-Sen, Enerji Bir-Sen, Büro memur-Sen, Kültür Memur-Sen, İmam Hatip ve Mensupları Derneği ve Anadolu Gençlik Derneğinin katılımıyla STK'lar bir basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasını Sivil Toplum Örgütleri adına Diyanet-Sen Bitlis Şube Başkanı İsmet Alca yaptı. Alca, basın açıklamasında; son günlerde artan ve toplumsal huzursuzluk yaratan terör olaylarına dikkat çekti. “Yaşam hakkının kutsallığını savunan bir mesleğin üyeleri olarak terörü bir insanlık suçu olarak görmekteyiz.” diyen Alca sözlerine şöyle devam etti:  

 

Saldırılar ile, ülkemizde kargaşa, kaos ve gerginlik yaratılarak şiddetten medet umulmaktadır.  Ancak bilinmesini isteriz ki şiddet ortamından medet umanlar büyük bir yanılgı içindedirler. Menfurca yapılan saldırılar, dökülen kanlar toplumsal barışa, demokrasiye kardeşliğe olan inancımızı ortadan kaldırmayacaktır.

 

Başkan İsmet Alca, maalesef son günlerde artan terör olayları Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun en sakin ve huzurlu ili olan Biltisimize de sıçramıştır. Bizler Bitlis'te kardeşçe huzurlu ve mutlu olarak birlik ve beraberlik içerisinde yaşamımızı sürdürürken, bu huzurlu ve mutlu yaşantımız maalesef bir takım güçlerinin kâbusu olmuştur. Son zamanlarda tırmanan terör olaylarından birisi de  ilimizde Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine yapılan saldırı olmuştur.  Yapılan bu saldırı sadece Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine değil tüm Bitlis halkına yapılan bir saldırıdır.  Bizler hem Bitlis'te yaşayan vatandaşlar olarak hem de sivil toplum örgütleri olarak, birlik ve beraberliğimizi bozmak için yapılan her tür eylemlere karşı olduğumuzu, Çarşamba günü ilimizde Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine yapılan saldırıyı da kınıyoruz. Ülkemizin farklı illerinde ve ilimizde yapılan eylemlerin, tarih boyunca devamlı bir arada yaşayan acı ve tatlı günlerinde birbirine destek veren, Türk’ü, Kürd’ü, Laz’ı, ve Çerkez'i birbirinden ayırmayacağını ısrarla dile getiriyor, bu saldırıyı yapanlarında emellerine ulaşmayacaklarını ifade ediyoruz.” 

           

Başkan Alca, Bizler Diyanet-Sen , Bitlis halkı ve sivil toplum örgütleri olarak tekrar bu insanlık dışı saldırıyı kınıyor, vefat eden şehidimize Allah'tan Rahmet ailesine ve tüm Bitlisli halkımıza baş sağlığı diliyoruz” dedi.
Bu haberi 7584 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR