Yazıcı Sürümü

Bitlis’te “Türkiyemize Başkanlık Yakışır” Konferansı


Bitlis’te “Türkiyemize Başkanlık Yakışır” Konferansı
08.04.17, Cumartesi
​Diyanet-Sen Bitlis Şubesi tarafından düzenlenen ve konuşmacı olarak Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz ve Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır’ın katıldığı “Türkiyemize Başkanlık Yakışır” konferansı büyük bir katılımla gerçekleşti. Bitlis Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, Diyanet-Sen Muş Şube Başkanı Ferzende Aras , Ağrı Şube Başkanı Yasin Çınar, Memur-Sen ve bağlı sendikaların temsilcileri, üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Yakışır: Geleceğin İnşası İçin Geçmişimizi Bilmek Zorundayız

Diyanet-Sen Genel Başkanı Cebrail Yakışır programda yaptığı konuşmada geleceğin inşası için geçmişimizi çok iyi bilmemiz gerektiğine dikkati çekerek Osmanlı’dan günümüze kardeşliğimizi bozmak isteyenlerin hep içimize soktukları maşalarla bizi parçalamaya çalıştıklarını söyledi.

Osmanlı’nın din, dil, ırk gözetmeyen bir cihan devleti olduğunu hatırlatan Yakışır “Osmanlının kucaklayan duruşu, uzun bir aradan sonra tekrar gündeme gelmiştir. Haçlı zihniyeti, içerideki gayr-i milli işbirlikçileri ile Osmanlı’nın mirası olan bu milletin zihin kodları ile oynayarak , toplumu milli ve manevi değerlerinden uzaklaştırıp adeta yaşayan bir ceset haline getirdiler. Uzun bir zamandan beri uyutulmak istenen bu millet, Çanakkale’de irkilmiş, 15 Temmuzda ise kendine gelmiştir. Osmanlıyı dışarıdan yıkamayan şer odakları satılmış Jön Türkler ile koskoca imparatorluğu yıktılar. Aynı senaryoyu 15 Temmuz gecesinde, akılları ruhları bedenleri satılmış olan Jön Türklerin torunları hain FETÖ örgütü ile bu senaryoyu tekrar oynayıp Türkiye’yi bölmeye çalıştılar. O gece milletin vergisi ile, alın teri ile alınan uçakları, tankları silahları milletin kendisine doğrulttular. Din dediler, dinsizlere uşak oldular, Kutsiyet dediler, milletin maneviyatını çaldılar, Altın nesil dediler, Akrep Nesil oldular, Dua dediler, ümmete beddua ettiler, Bu ülkenin maneviyatını İslam adı altında çalmaya çalışan FETÖ, Siyonistlerin, Emperyalistlerin, ülkemiz üzerindeki kirli oyunlarının maşalığını yaptılar.” Dedi.

Bu toprakların mayasında, özünde birlik beraberlik, kardeşlik, kaynaşma, dayanışma, yardımlaşma ve paylaşma olduğuna dikkati çeken Yakışır konuşmasına şöyle devam etti:

Bu toprakların çimentosu İslam kardeşliğidir. Onun için gücünüz ve kirli oyunlarınız bu toprakları bölemeyecektir, diz çöktüremeyecektir. Bu yüzden Memur-Sen ve Diyanet-Sen 15 Temmuzun nöbetçisi, 16 Nisanın EVET cisidir.

Biz Her Zaman Ülkemizin, Değerlerimizin Yanında Yer Aldık

“Biz her zaman ülkemizin milletimizin ve değerlerimizin yanında yer aldık.” Diyen Yakışır şöyle devam etti:

Katsayı adaletsizliğinin kaldırılmasını teklif ettik, hedefimize ulaştık.

Kamusal alanda Başörtüsü serbestliğini istiyoruz dedik, istediğimizi aldık.

Kuranı Kerim öğrenme ve öğretme önündeki yaş engeli kaldırılmasını istedik, kaldırıldı.

Sekiz yıllık kesintisiz eğitimin kaldırılmasını teklif ettik, kabul edildi.

İlahiyat ön lisanslarındaki diplomalarındaki şerhin kaldırılmasını teklif ettik, kabul edildi

Cuma namazı için kamu çalışanlarına idari izin verilmesini teklif ettik, teklifimiz kabul edildi.

İşte bu yüzden 16 Nisanda yerli ve milli olan sisteme EVET diyoruz.

Yılmaz: Biz İnkılapçıyız İhtilalci Değil

Diyanet- Sen Bitlis Şubesi tarafından Kültür Merkezi’nde “Türkiyemize Başkanlık Yakışır” konulu programda konuşan 20’inci dönem Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, 15 Temmuz ABD destekli FETÖ darbe girişimine atıfta bulunarak, "İnkılabı Allah, ihtilali şeytan ve yandaşları yapar. Biz inkılapçıyız ihtilalci değil." dedi.

Yılmaz, “Bir ok daha attılar, Allah Resulünün örnekliğini hayatımızdan çıkardılar. Unutturmaya çalıştılar. Şu gençler, Allah Resulünü tanısaydı dağlara çıkar mıydı? Bu gençler terörist olur muydu? Allah resulünü tanımış olsalardı IŞİD denen Amerika’nın kurduğu örgüte gidip, din adına Müslüman kardeşini öldürür müydüler? Allah resulünü tanıtmadılar. Unutturmaya çalıştılar. ‘Cüce Muhammed’ diye kitap yazdı kitapsızlar. Ama başaramadılar. Allah Resulü bütün engellemelere rağmen gönüllerimizde ve dünyada en çok anılan kişidir. Allah, onun adını en yükseklere çıkardı. Kudurun ey Firavun ve Nemrudlar! Muhammed en yüksek ve tek liderimizdir.” Şeklinde konuştu,

Yapılan Düşmanlık Müslümanadır

Müslümanların aklını başına alarak, dost ve düşmanını iyi tanıması gerektiğini vurgulayan Yılmaz, Türk olan İskilipli Atıf Hoca'nın idam edildiği gibi, Kürt olan Şeyh Said’in de idam edildiğini, yapılan düşmanlığın Kürd’e Türk’e değil, İslam ve Müslümanlara olduğunu ifade etti.

FETÖ'ye ilişkin de konuşan Yılmaz, “Bana bir tane darbeci peygamber gösterin. FETÖ’nün hareketi nebevi hareket değil, tam bir şeytani harekettir. Dünyada darbe yapan tek bir peygamber dahi yoktur. Darbe, sünnetullaha aykırıdır. Darbe ve ihtilal, domuz eti yemek gibi haramdır bu millete. Peygamberlere bile bu görevi vermemiş Allah, sana verir mi? İnkılabı Allah, ihtilali şeytan ve yandaşları yapar. Biz inkılapçıyız ihtilalci değil. Peygamberler silahlı güçleri sohbetleriyle yenen kahramanlardır. Bizim görevimiz insanları öldürmek değil. Hastaya kızılmaz, mikrobu tedavi etmek gerekir. Peygamberlerin silahı sohbettir. Hz Musa, sohbetiyle Firavunun düzenini yıktı. Hz İbrahim, sohbeti ile Nemrudun düzenini yıktı. Hz Muhammed, sohbetiyle kıyamete kadar gelecek bütün deccalları yıkacak.” ifadelerini kullandı.

Bu haberi 2270 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR