Yazıcı Sürümü

Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Yapıldı


Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Yapıldı
10.12.13, Salı
Diyanet-Sen Çanakkale Şubemizin Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Yapıldı.

Diyanet-Sen Çanakkale Şubemizin Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Yapıldı.     

Yapılan toplantıya Diyanet-Sen Genel Merkez Yönetiminden Hacıbey Özkan ve Mehmet Ali Omurca katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Diyanet-Sen Çanakkale Şube Başkanı  Sefahattin Çiloğlu 1 Mayıs kutlamalarının Çanakkale’de yapılması bizi onure etmiştir dedi.Çiloğlu ; Diyanet-sen’in gür sesi olarak varlığımızı ve temsiliyetimizi en üst seviyeye taşımaya gayret sarf ettik.Genç Memur-Sen’le düzenlediğimiz Mısır Zülmü’nü kınama yürüyüşümüz, edebin ve mazlum halkların sesi olduğumuzu  ispatlamış oldu dedi. Kadına  verilen değe, insani duruşumuzun sembolü olan Kadın Kollarımızla   yaptığımız çalışmalar bütün STK’lara örnek gösterilmektedir. Biz yaşamın bütün alanlarında sendikal söylemlerin değerlerden yoksun olamayacağını dile getirdik ifadelerini kullandı.

   Genel Başkan Vekili Hacıbey ÖZKAN   Diyanet-Sen  Genel Merkezi olarak üyelerimizin çıkarlarını  her alanda  savunurken, yaptığımız ziyaretlerde görülen eksikleri, üyelerimizin daha ferah bir çalışma ortamında hizmet etmeleri için gerekli çalışmalar içerisindeyiz dedi. Özkan ;K.İ.K görüşmelerinin gündemini  sizlerden gelen taleplerle Diyanet-Sen  oluşturuyor. Biz  kurumun verimli çalışmasına katkı sunarak din görevlisine hizmet ediyoruz. Çünkü biz din görevlisine hizmeti dine hizmet olarak görüyoruz. Hak kutsaldır, hak aramakta kutsaldır düsturu ile hareket ediyoruz. Herkesi Diyanet-Sen’e bekliyor ve davet ediyoruz. Siz yoksanız biz bir eksiğiz mantığı  ile hareket ediyoruz dedi. Hacıbey Özkan; Çanakkale geçmişin verdiği erdemle, dirayetini koruyan, hakların temsil makamını en güzel şekilde dünyaya nasıl ispatlamışsa, Diyanet-Sen o günlerin şerefli duruşuna adeta söz vererek özverili çalışmalarına devam etmektedir. 

Hak Nebinin dilinde nifak sayılmış
Emanete ihanet
Tohum toprağa yavru yuvaya
Yuva anaya emanet
Şak şak olmuş toprak suya
Su buluta emanet
Yusuf kuyuya
Mısır Yusuf’a emanet
Hak Nebi mağaraya
Medine Hak Nebi’ye emanet
İbrahim ateşe
İsmail bıçağa emanet
Ne bıçak ne ateş ne kuyu
Ne de mağara etmedi ihanet
Asrın İbrahimleri sana emanet

şiirlerinde olduğu gibi emanete sahip çıkan değerlerin sendikası Diyanet-Sen’le bu kutlu hizmet yolunda attığımız adımların mutluluğu içindeyiz dedi. 

            Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Omurca yaptığı konuşmada ;Hak yolda onurlu mücadele edebilmek için fiziki mekanlarında olmasına inandıkları için Genel Merkez binamızı aldık. Yarın  belki hiç birimiz olmayacağız ama Diyanet-Sen’in hür seda olan sesini yaşatmaya devam edeceğiz dedi. Omurca;  var olabildiğimiz kadar, kenetlendiğimiz kadar, bir  ve diri olabildiğimiz kadar güçlüyüz. Bilinmelidir ki bu asil yolda bizimle birlikte yürümeyenler başka yerlere gittiler, başka sularla besleniyorlar.Biz kaynağı Hıl fil fudul olan  erdemliler hareketini kendimize rehber edindik. Kanının son raddesine kadar  mazlumun yanında olacağımıza söz verdik. Eğer bir gün kardeşiniz olarak sendelersek, rüzgara karşı dik duramazsak bir diğer kardeşimizin boynunun borcu olsun ki onun elinden tutmak, onu tekrar  ayağa kaldırmak onun şerefi olsun andı olsun, çünkü sarp ve yokuş olan bu yolda yürümek  herkesin  harcı değildir. Şükürler olsun ki meşakkati olan, çilesi olan bu yola Yüce Yaradan bizi hadim etti. dedi.

 

Bu haberi 2771 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR