Yazıcı Sürümü

Çanakkale Beraberlik Yemeği Ezine’de Gerçekleştirildi


Çanakkale Beraberlik Yemeği Ezine’de Gerçekleştirildi
28.09.11, Çarşamba
Diyanet-Sen Çanakkale Şubesi’nin birlik ve beraberlik yemeği Ezine İlçesi’nde gerçekleştirildi.

Diyanet-Sen Çanakkale Şubesi’nin birlik ve beraberlik yemeği Ezine İlçesi’nde gerçekleştirildi.

 

Ezine Diyanet-Sen’de yaşanan yönetim değişikliği nedeniyle Ezine’de gerçekleştirilen birlik ve beraberlik yemeği Çanakkale Şube Başkanı Sefahattin Çiloğlu ve yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Yemek öncesi kısa bir konuşma yapan Ezine İlçe Temsilcisi Mehmet Özkan, güçlü olmak için birlikte olmak gerektiğini ifade ederek,”Yasaların verdiği tüm hakları sonuna kadar kullanacağız.Sorun çıkaran değil,hizmet ve çözüm üreten, fedakarca çalışan din görevlisi üye arkadaşlarımızın sesi olacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Yemeğimizi onurlandırdığınız için teşekkür ederken,birlikteliğimizin artarak sürmesini diliyorum” dedi.

 

Diyanet-Sen Çanakkale Şube Başkanı Sefahattin Çiloğlu da yaptığı konuşmada,”Biz birlikteyiz ve güçlüyüz.Güçlü olduğumuzu karşı taraftaki insanlarda biliyor.Din görevlisi arkadaşlarımızdan rica ediyorum.Görevlerinizi eksiksiz olarak fedakarca yapıyorsunuz,yapmaya devam edin.Ama kendinizi ezdirmeyin. Sizi ezmek isteyen, boynunuzu bükmek isteyen kim olursa olsun, bize bildirin ve asla çekinmeyin.Sizin yanınızda ve arkanızda, bilin ki biz varız,sendikanız Diyanet-Sen var ”şeklinde konuştu.

 

Çiloğlu, sendika olarak yapılan çalışmalara değinerek “Diyanet-Sen olarak yaptıklarımız ortada; teşkilat yasasından, toplu sözleşmeye  ücretlerimizin iyileştirilmesinden ek ders ücretlerine kadar dokunulamayan konulara hep dokunduk başardık. Bu sizlerle oldu, sizin gücünüzle oldu. Biz, ortak akıl mitinglerinde de,12 Eylül referandumunda da elimizi değil bütün vücudumuzu taşın altına koyduk koyacağız . Yeni anayasa çalışmalarında da biz olacağız. Din ve vicdan özgürlüğünün en yüksek oranda sağlanması için, çalışmalar yapıyoruz, yapacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu haberi 7644 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR