Yazıcı Sürümü

Çanakkale ve İlçelerinde Teşkilat Çalışması Yapıldı


Çanakkale ve İlçelerinde Teşkilat Çalışması Yapıldı
26.12.16, Pazartesi
​Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan ve Mehmet Yaman Çanakkale ve ilçelerinde teşkilat çalışmasında bulundu. 19-20-21 Aralık 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen çalışmalarda Ezine, Bayramiç, Çan, Gelibolu, Lapseki, Biga, İlçelerin Müftülük Aylık Din Görevlileri Toplantılarına katılan Özkan ve Yaman birlik beraberlik mesajı verdi.

Özkan: Bu Süreci Çanakkale Ruhu ile Atlatacağız

Teşkilat çalışmaları kapsamında Çanakkale’nin ilçelerinde müftülük aylık din görevlileri toplantılarına katılan ve bu toplantılarda din görevlilerine seslenen Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan, Emperyalizmin yıllardır ülkemizi ve bir çok İslam ülkesini etkisi altına alarak sömürdüğünü belirterek “ Ne zaman bu sömürü düzeninin dışına çıkmaya çalışsak ne zaman kendi kendimize yetebilmek için girişimlerde bulunsak bu günkü emperyalist sömürü sistemini kuranlar buna müsaade etmemiştir. Darbelerle, terörle, ekonomik çıkmazlarla bu düzen sürdürülmüştür. Ne zaman ki Türkiye bölgesinde etkili ve güçlü dünyada söz sahibi bir ülke olma yolunda girişimlerde bulunmuştur Emperyalist düzenden nemalanan ülkeler, uluslararası şirketler bundan rahatsız olmuştur. Eski oyunlar hemen yine devreye konulmuştur. Ama bu kez karşılarında çok daha bilinçli oyunun farkında olan bir Türkiye vardır. O yüzden son dönemlerdeki bütün girişimleri bu bilinç sayesinde bertaraf ediliyor. Bu bilinç sayesinde birlik ve beraberliğimizi bozamıyorlar. IŞID terörü ile DAEŞ ile PYD ile PKK ile FETÖ ile üstümüze geliyorlar. Her geçen gün sahaya yeni maşalar yeni piyonlar sürüyorlar. Ama Allah’ın izni ile hepsinin üstesinden geleceğiz. Çünkü Türkiye sadece bu topraklarda yaşayan insanımızın değil, gönül coğrafyamızın, tüm ümmetin umudu. O yüzden bizim üzerimize düşen sorumluluk çok daha büyük. Suriye’nin Haleplilerin umudu Türkiye, Filistin’in umudu Türkiye, tüm dünya mazlumlarının umudu Türkiye. O yüzden içerden ve dışardan bu kadar saldırıyorlar ülkemize. Rabbime şükürler olsun birlik ve beraberlik içinde Çanakkale ruhu ile bu süreci de atlatacağız.” Dedi.

“Memur-Sen ve Diyanet-Sen olarak bu süreçte üzerimize düşen sorumlulukların bilinci ile hem işimizi sendikacılığı en iyi şekilde yapmak hem de sosyal sorumluluk projeleri ile umutlarını Türkiye’ye bağlamış olan kardeşlerimizin yanında olmak durumundayız” ifadelerine yer veren Özkan, Sendika olarak sizlerin de talepleri doğrultusunda Kurum İdari Kurulu’na ve önümüzdeki dönem Toplu Sözleşme masasına sunulacak taleplerimizi oluşturmaya başladık. Sınavsız lisans tamamlama konusunda çalışmalarımız görüşmelerimiz devam ediyor. Bunun yanında Halepli kardeşlerimiz için yardım kampanyaları düzenledik. 81 ilimizde basın açıklamaları yapıldı. Ayrıca Türkiye’nin dört bir yanından Suriye sınır kapısına giden kardeşlerimiz Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Memur-Sen’e bağlı sendikaların yöneticileri ve bir çok üyemizin katılımı ile Halep’i Açlıktan İnsanlığı Utançtan Kurtar Eylem planı gerçekleştirildi. Sorumluluğumuz çok büyük ve bizler bu sorumluluk ile hareket ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yaman: Gücümüzü Adil Bir Dünya İçin Kullanıyoruz

Toplantılarda din görevlilerine hitap eden Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman ise Diyanet-Sen’in Türkiye’nin her köşesinde teşkilatlandığına dikkat çekerek “Biz bu gücümüzü, Din görevlilerinin maddi, özlük ve sosyal hakları için, insanımızın daha özgür ve evrensel değerler çerçevesinde yaşaması için ve tüm dünya mazlumlarının yaşadıkları zulümden kurtulmaları ve adil bir dünya için çalışıyoruz” dedi.

Halep’te yaşanan insanlık dramına vicdanı olan hiç kimsenin onay vermesinin mümkün olmadığını söyleyen Yaman şöyle devam etti: Bunun için de en azından bir insani yardım koridorunun açılması, oraya yardımların ulaşması, oradan ayrılmak isteyen kadın, ihtiyar, hasta, çocuk, her kim varsa, daha güvenli bir yere gitmelerine imkân verilmesi gerekmektedir. Türkiye’nin bu husustaki kararlığının çok yerinde olduğu kanaatindeyim. Sendika olarak, insanlığın, mazlum ve mağdurların sesi olmaya devam edeceğiz.

Çanakkale Müftüsü İbrahim Öcüt’e Ziyaret

Teşkilat çalışmaları kapsamında Çanakkale’de bulunan Genel Başkan Yardımcıları Özkan ve Yaman Çanakkale Şube Başkanı Sefahattin Çiloğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Çanakkale İl Müftüsü İbrahim Öcüt’ü müftülük makamında ziyaret ederek Diyanet-Sen’in çalışmaları konusunda Müftü Öcüt’e bilgi verdiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Müftü Öcüt Diyanet-Sen’in başarılı çalışmalarını yakından takip ettiğini belirtti.

Diyanet-Sen heyeti ayrıca Biga İlçe Müftüsü Fahri Tüfekçioğlu, Bayramiç İlçe Müftü Vekili ve Lapseki İlçe Müftüsü Remzi Karadoğan ve Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz’ı da ziyaret ederek karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.

Bu haberi 2030 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR