Yazıcı Sürümü

Özkan: İstikrar ve Başarı ile Yolumuza Devam Ediyoruz


Özkan: İstikrar ve Başarı ile Yolumuza Devam Ediyoruz
07.08.17, Pazartesi
​Diyanet-Sen Samsun 1 ve 2 Nolu şube yönetimleri ile ilçe temsilcileri ve yönetimlerinin istişare toplantısı Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Asarcık İlçe Temsilciliği’nin organize ettiği ve Asarcık Mesire alanında gerçekleştirilen İstişare toplantısında konuşan Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan Diyanet-Sen’in 14 yıldır Diyanet ve Vakıf Hizmetleri kolunda yetkili sendika olduğunu hatırlatarak “Bu gün 85 Binlere varan üye sayımızda 81 il ve tüm ilçelerimizdeki teşkilatlarımızla ülkemizin en örgütlü sivil toplum kuruluşlarından biriyiz. Din görevlileri kendi hak ve menfaatlerini korumada Diyanet-Sen’i yetkin görmektedir, etkili örmektedir. İstikrar ve başarı ile yolumuza devam ediyoruz. Bize duyulan güvenin hakkını vermek için aldığımız sorumluluğun bilinci ile gece gündüz demeden il il, ilçe ilçe köy köy gezerek din görevlilerimizin dertlerini dinliyor çözüm üretmek için elimizden geleni yapıyoruz. Sizlerin bu güvenine layık olmak için iyi değil en iyi olmak için çalışıyoruz” dedi.

Toplu Sözleşmeye Sizlerin Tekliflerini Taşıyoruz

Ağustos ayı itibari ile 4. Dönem Toplu Sözleşme sürecinin de başladığını belirten Özkan, “Hizmet kolumuz ile alakalı teklifleri sizlerden gelen istekler üzerine yönetim kurulumuzla, avukatlarımızla görüşerek şekillendirdik. Tekliflerimizin gerçekleşmesi için ısrarcı olacağız. Sizlerin karşısına müjdeli haberlerle çıkmayı umuyoruz.

Sınavsız Geçiş ile İlitam Farklı Şeyler

Özkan İlahiyat önlisans mezunlarının sınavsız lisanslarını tamamlaya bilmeleri için sendika olarak büyük uğraşlar verdiklerini hatırlatarak “Toplu sözleşme sürecinden önce YÖK ve siyasilerle görüşmelerimiz oldu. Yine konuyu toplu sözleşmeye de taşıdık. Konu halen Milli Eğitim Bakanlığı’nda görüşülüyor. Bununla ilgili küçük bir hatırlatma yapmak istiyorum. İlitam zaten var olan bir uygulama. Yani İlahiyat ön lisans mezunları Dikey geçiş sınavlarına girerek kazanmaları halinde ilahiyat lisans programlarına yerleşerek zaten okuyabiliyorlar. Bizim istediğimiz ise sınavsız lisans tamamlama yani Dikey geçiş sınavına gerek kalmadan ilahiyat ön lisans mezunu kurum çalışanlarının lisanslarını tamamlayabilmelerini istiyoruz. Bunun için çalışmalarımız devam ediyor. Sonuna kadar mücadeleye devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Boş Kadrolar Doldurulmalı

Diyanet’in en büyük sorunlarından birinin de boş kadrolarının doldurulması olduğunu belirten Özkan “Kurumumuzda halen 30 bin civarında boş kadro bulunmaktadır. Biz her zaman diyoruz ki din hizmeti boşluk kabul etmez. Bu nedenle bu kadrolar bir an önce liyakat gözetilerek doldurulmalıdır.” Şeklinde konuştu.

Oy: Birlik ve Beraberliğimizi Korumalıyız

Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Nevzat Oy İstişare toplantısında yaptığı konuşmada Samsun şubeleri, ilçe yönetimleri ile birlikte birlik ve beraberlik içinde güzel çalışmalara imza attıklarını her geçen gün üye sayısını artırarak hem nitelik hem de nicelik olarak gelişmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Bu haberi 1720 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR