Yazıcı Sürümü

Samsun Teşkilat Çalışması


Samsun Teşkilat Çalışması
23.03.13, Cumartesi
Genel Başkan Vekili Hacıbey Özkan, Genel Başkan Yardımcıları Cebrail Yakışır, Mehmet Yaman, 2 Nolu Şube Başkanı Mahmut Uzun, Vali Erol Aksoy’u makamında ziyaret ettiler.

Genel Başkan Vekili Hacıbey Özkan, Genel Başkan Yardımcıları Cebrail Yakışır, Mehmet Yaman, 2 Nolu Şube  Başkanı Mahmut Uzun, Vali Hüseyin Aksoy’u  makamında  ziyaret ettiler. Ziyarette Genel Başkan Vekili Özkan; Diyanet-Sen’ in  misyon  ve vizyonu hakkında bilgi verdi. Şube Başkanı  Mahmut Uzun;  ‘‘Samsun’ da  özellikle  her  Cuma  para toplanma olayı  biz din görevlilerini  zor durumda bırakmaktadır’’ dedi.

Vali Hüseyin Aksoy  Diyanet-Sen’in faaliyetlerinden dolayı  tebrik etti, bundan sonraki çalışmaları için  başarı dileklerinde bulundu. Ayrıca  Samsun’ da ki söz konusu şikayetlerle ilgileneceğini belirtti. 

Genel Merkez Yönetim Kurulu  Üyeleri  Toplantılarda Diyanet-Sen‘in yetkili oldukları günden bu güne, elde ettiği kazanımları, yeni projelerini  ve özellikle Memur-Sen Konfederasyonu  için 10 Milyon İmza kampanyası sonucunda toplanan  12 Milyon 300  imzanın Çalışma  ve Sosyal Güvenlik Bakanı  Faruk Çelik’ e 8 Mart’ da  teslim edildiğini  18 Mart’ da da Sivil İtaatsizlik  Eylemi  başlattıklarını , kamusal  ve her alanda  ‘‘Başörtüsü İçin Tam Özgürlük’’ sağlanıncaya kadar  eylemlerine devam edeceklerini belirttiler. Ayrıca  gündemdeki  yeterlilik  sınavı  ve MBSTS  sınav sonuçlarının zor olduğunu, konuyla ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı’nın gerekli çalışmalarının yapması gerektiğini ve yayınlanan  Camiler Genelgesinin  bazı müftüler tarafından din görevlilerinin tam gün  camii de beklemeleri gerektiği  ifadelerinin yanlış olduğunu, Din Görevlilerinin ihtiyaç  olduğu  taktirde  camii derslerı adıl altında cemaatleriyle  beraber zaten  bu  hizmeti yaptıklarını, genelgede belirtilen şekilde  camileri de  ders yapabilme  şartları  Diyanet İşleri Başkanlığı  tarafından iyileştirilirse  çok daha  güzel hizmetlerin ortaya çıkacağını ifade ettiler. Toplantı sonrası  din görevlilerinin  sorularını  cevaplayan Yönetim Kurulu Üyelerine din görevlileri teşekkür ederek çok memnun kaldıklarını, ziyaretin çok verimli geçtiğini söylediler.

Genel Başkan Vekili Hacıbey Özkan : Terme, Çarşamba, Tekke köy , İlk adım, Bafra, Asarcık, Salıpazarı ilçeleri aylık mutat toplantılarına katılmıştır.

Genel Başkan Yardımcısı  Cebrail Yakışır, Mehmet Yaman: Canik, Atakum, Ladik, Alaçam, Ondokuz Mayıs,Kavak, Salı Pazarı ilçeleri aylık mutat toplantılarına katılmışlardır.

Genel Başkan Yardımcısı  Mehmet Yaman; Vezirköprü, Havza, Bafra, Ladik ilçelerinde Din görevlileri ve Kuran Kursu Öğreticilerinin aylık mutat toplatılarına katılmışlardır.

Bu haberi 5196 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR