Yazıcı Sürümü

Samsun 1 ve 2 Nolu Şube Teşkilat Çalışmaları Verimli Geçti


Samsun 1 ve 2 Nolu Şube Teşkilat Çalışmaları Verimli Geçti
21.03.14, Cuma
Diyanet-Sen Samsun 1 ve 2 Nolu Şube ve bağlı ilçe teşkilatları ziyaret edilerek sendikal çalışmalarda bulunuldu.

Diyanet-Sen Samsun 1 ve 2 Nolu Şube ve bağlı ilçe teşkilatları ziyaret edilerek sendikal çalışmalarda bulunuldu.

Diyanet-Sen Genel Başkan Vekili Hacibey Özkan Samsun ve ilçelerinde teşkilat çalışmasında bulundu. 17-20 Mart 2014 tarihlerinde gerçekleştirilen teşkilat çalışmalarına Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Nevzat Oy ve yönetimi ve Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Mahmut Uzun ve yönetim kurulu üyeleri  de eşlik etti.

Samsun merkez ilçe ve Vezirköprü, İlkadım, Havza, Ladik, Kavak, ilçe mutat din görevlileri toplantılarına katılan Genel Başkan Vekili Hacıbey Özkan, Diyanet-Sen’in çalışmaları, kazanımlar ve örgütlenmenin önemi konularında katılımcılara bilgi verdi.  Özkan, Diyanet-Sen’in kurulduğu günden beri ilkelerinden taviz vermeden erdemli sendikacılık yaptığını belirterek “Diyanet-Sen’in bu duruşu başarıyı da beraberinde getirmiştir. 10 yıldır yetkili sendika olarak din görevlilerimizin yanında olduk. Diyanet-Sen’in yetkili olduğu dönem din görevlilerinin altın çağı olmuştur. Gerek ekonomik gerek hukuki gerekse sosyal bir çok kazanımda Diyanet-Sen’in imzası vardır. Din görevlilerimiz de bu başarıyı sendikamıza gösterdikleri teveccüh ile göstermişlerdir. Hepinize sendikamıza yaptığınız katkıdan dolayı teşekkür ederim. Ama bir kişinin bile sendikamıza üye olmaması bizim için eksikliktir. Siz olmasanız biz bir eksiğiz.” Şeklinde konuştu.

Özkan, şube yönetimleri ile birlikte İl Müftüsü Doç. Dr. Hayrettin Öztürk ve müftü yardımcıları, şube müdürleri ve müftülük personelini de ziyaret ederek Diyanet-Sen’in çalışmaları konusunda bilgi verdi.

Özkan ayrıca ilçe yönetimleri ile birlikte Canik, Atakum, Bafra, Alaçam, Yakakent, Çarşamba, Tekkeköy, Terme İlçe Müftülerini ve müftülük personelini ziyaret ederek Kurum İdari Kurulu toplantısı öncesi görüşülecek konular üzerinde görüş alışverişinde bulundu. Özkan daha sonra Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nü de ziyaret ederek vakıf çalışanlarının sorunlarını ve KİK’e getirilecek konular ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

4 gün süren Samsun teşkilat çalışması oldukça verimli geçti.

 

Bu haberi 3942 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR