Yazıcı Sürümü

Elazığ’da Din Görevlileri Haftası Etkinliği


Elazığ’da Din Görevlileri Haftası Etkinliği
22.10.14, Çarşamba
​Diyanet-Sen Elazığ Şubesi tarafından Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle her yıl geleneksel hale getirilen Din Görevlileri Buluşma yemeği programının 6.'sı Elazığ taşkonak tesislerinde düzenlendi. Programa Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Başkan Vekili Asım Nazırlı, Memur-Sen'e bağlı sendikaların başkanları, çok sayıda Dİn Görevlisi katıldı

Diyanet-Sen Elazığ Şubesi tarafından Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle her yıl geleneksel hale getirilen Din Görevlileri Buluşma yemeği programının 6.'sı Elazığ taşkonak tesislerinde düzenlendi. Programa Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Başkan Vekili Asım Nazırlı, Memur-Sen'e bağlı sendikaların başkanları, çok sayıda Dİn Görevlisi katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Şube Başkanı Murat Ergen, din görevlilerinin toplumun önderi ve rehberi olduğunu belirterek, toplumda hak ettiğimiz yeri almak istiyoruz dedi. Ergen konuşmasında, Camilerin halıları ve müştemilatının temizliği konusunda gayretlerinden dolayı Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'a teşekkür etti.

Programda bir konuşma yapan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “din görevlilerinin toplumun en önemli dinamikleri olduğunu belirterek, Hayatımıza anlam katan ve bunu anlamlı kılan mekânlardan biri de camilerimizdir. Gençler ve çocuklar camilerimizin süsüdür. Bu yıl kutlanan etkinliklerin “cami ve gençlik” teması üzerine kurulması çok güzel düşünülmüş bir karar olmuş” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Cami halılarının yıkanması için özel olarak mobil araç getirttiklerini belirterek, bu mobil araçla her gün 4 caminin halılarının yıkandığını belirtti.

Program Din Görevlisi Temur Yıldız'ın okuduğu "Ben Bir İmamım" adlı şiir'in ardından yemek ikramı ile son buldu.

Bu haberi 2392 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR