Yazıcı Sürümü

Elazığ ve Tunceli’ de Divan Toplantısı Gerçekleştirildi


Elazığ ve Tunceli’ de Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
19.06.13, Çarşamba
Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıları M.Ali Güldemir ve M.AliOmurca’nın katılımıyla Tunceli Pertek’te Divan toplantısı yapılmıştır.

Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıları M.Ali Güldemir ve M.AliOmurca’nın  katılımıyla Tunceli Pertek’te Divan toplantısı yapılmıştır. Elazığ Şube Başkanı Murat Ergen, zorunlu organlar ve ilçe temsilcilikleri katılmıştır. Toplantılarda Ülke gündemini değerlendiren Genel Başkan Yardımcısı M.Ali Omurca ’’Geçmişten bu güne bu topraklar kardeşliğin en belirgin göstergelerini yaşatmıştır.  Bu kıymetli  insanlara tahammül edemeyen dünya ülkeleri geçmişte haçlı zihniyetlerini Selçuklu imparatorluğundan, Osmanlı imparatorluğunda fitne ve kıyam olarak yaşatma gayesi içerisine girmişlerdir. Osmanlının en kötü zamanlarında bile bir karış toprak alamayacaklarını anlayan haçlı zihniyeti eğer yıkamıyorsak parçalayalım demişlerdir, ve bunun için de değerlerini hiçe sayarak, kuranı unutturarak İslam’dan uzaklaştırarak bu ülkeyi bölme çabasına girmişlerdir’’ dedi.

 Omurca ‘‘Terörü bu ülkenin başına 30 yıl bela eden, kandırılan, kardeşi kardeşe kırdıran zihniyetlerin amacına ulaşamaması daha başka  nasıl böleriz arayışlarına girmelerine  sebep olmuştur. Dikkat edin  bizim IMF ye  olan borcumuzun  bitmesiyle birlikte ortalık karışmıştır, karıştırılmıştır. Avrupa ülkeleri sürekli başı eğik çaresiz bir Türkiye  hayal ediyorlardı şimdi isterseniz size kredi açalım diyen bir Türkiye  var karşılarında, AB verdiği karar bizi bağlamaz diyen bir Türkiye  var, zincirlerini kırmış bir Türkiyenin güçlü bireyleri olarak kenetlenmenin bir olmanın  zamanıdır şimdi’’ dedi. Ayrıca Tüncelimüftülüğü ziyaret edilerek müftülük personeliyle fikir alış verişinde bulunuldu.

Bu haberi 3777 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR