Yazıcı Sürümü

​Elazığ Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Yapıldı


​Elazığ Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Yapıldı
12.04.16, Salı
Diyanet-Sen Elazığ Şubesi Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımı ile Çok Amaçlı Kültür Salonu’nda gerçekleştirildi.

12 Nisan 2016’da gerçekleştirilen toplantıya Diyanet-Sen Genel Başkan Vekili Osman Aydın, Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan, Elazığ Şube Başkanı Murat Ergen ve yönetim kurulu üyeleri, denetim, disiplin kurulu üyeleri ve il temsilcileri katıldı.

Aydın: Sendikalı Olmak Çözümde Ben de Varım Demektir

Elazığ Genişletilmiş İl Divan Toplantısı’nda katılımcılara seslenen Genel Başkan Vekili Osman Aydın, globalleşen dünyada insanların birey olarak hak ve menfaatlerini iyi korumadığını, seslerini gür bir şekilde duyuramadıklarını belirterek “Buda gösteriyor ki haklarımızı bilmek tek başına yetmiyor, onu kullanmak en az bilmek kadar önemlidir. Haklarımızı kullanmanın yolu birlikte hareket etmekten ve örgütlenmekten geçiyor. İşte bunun için neden sendika sorusuna da cevap bulmuş oluyoruz.Sendika ; Bir kitle örgütü, aydınlar hareketi ve çalışanların birliğini etkin bir güce dönüştüren mekanizma olup memurların çalışma yaşamına ilişkin sorularını çözmek, ortak çıkarlarını, haklarını korumak ve geliştirmek için kurulan sivil toplum kuruluşları ve hak arama örgütleridir.Sendikalı olmak, her şeyden önce yalnızlıktan kurtulmak demektir. Sendikalı olmak, sendikaya üye olan binlerce kişinin gücünü yanına almak demektir.Sendikalı olmak, birlikte o ortak iradenin şarkısını söylemektir. Sendikalı olmak, Çözümde bende varım, benimde söyleyecek sözlerim var demektir.” Dedi.

Özkan: Niteliğimizle de Niceliğimizle de Fark Atıyoruz

Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan da toplantıda yaptığı konuşmada Diyanet-Sen’in hem nitelik hem de nicelik bakımından diğer sendikalara büyük fark attığına dikkati çekerek “Mazlumdan yana taraf olan bir halkın, Hakk’a daha yakın olan yanıdır Diyanet-Sen.Azgına, hırsıza, iftiracıya yakın olanın karşısında, 77 Bin üyesi ile dimdik karşı durandır Diyanet-Sen. Erdemli sendikacılığın adı, Hakk’ın, haklının, halkının yanında olmanın adresidir Diyanet-Sen. İnsanlığın sesi ve vicdanı, ümmetin umududur Diyanet-Sen.” İfadelerine yer verdi.

Değerleriyle, öncü olma hedefiyle bu yola çıktıklarını hatırlatan Özkan, “Bu yolda, vatan bütünlüğünü zarara uğratacak olan bütün girişimlerin karşısında durduk durmaya da devam edeceğiz. Ülke meseleleri söz konusu olduğunda teşkilatımla birlikte ülkemin çıkarlarını hiçe sayan herkesin karşısında duracağız. Bizler bütün çalışmalarımızı 2023 hayali için değil, 2071 hayali için değil Diyanet-Senimizin yüzüncü kuruluş yıl dönümü olan 2098 hayalimizle daha da perçinleyeceğiz. Yüzüncü yılımızı kutlayacak olan evlatlarımız o günler geldiğinde atalarımız bu günleri yüz yıl önce görmüşlerdi diyecekler. İşte bu güzel hedefleri Diyanet-Sen’in değişim ruhunu kendisinde ulvileştiren Edirne’den Kars’a 81 ilin değişime, büyümeye muhtaç olduğunu bilen aydın başkanlarımla sağlayacağız. Çünkü biz Genel Merkez’den şube yöneticilerime kadar günlük yaşamayı değil, ömürlük hayalleri hedef olarak koyanlardanız. Ve hayallerimizin uzak olmadığının bilincindeyiz.

Bu sebeple Diyanet-Sen üyesi olan her kardeşim yüksek sorumluluk bilinciyle hareket etmelidir. Sizdeki ferasetin karşılığı, sizdeki gücün karşılığı, sizdeki aile bilincinin karşılığı gönül kırmadan gönül yapmaktan geçer.Bir tohumda ormanı düşleyebilenlerin kurduğu bu düşlerini adanmış gönül erleri ile gerçekleştiren Memur-Sen ve Diyanet-Senimizin çok değerli liderlerini saygı ve muhabbetle selamlıyorum.” Şeklinde konuştu.

Bu haberi 2540 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR