Yazıcı Sürümü

Elazığ’da 1054 Konut Sahiplerini Buldu


Elazığ’da 1054 Konut Sahiplerini Buldu
30.10.14, Perşembe
Memur-Sen Toki işbiriliği ile yapılan 2. etap 1054 konut anahtar teslim töreni Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Programa Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Metin Memiş, Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, Elazığ Milletvekilleri Zülfü Demirbağ ve Şuay Alpay, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Akparti İl Başkanı Ejder Açıkkapı, Memur-Sen' bağlı sendikaların şube başkanları ve hak sahipleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Memur-Sen İl Temsilcisi Murat Ergen, Yeni Türkiye'nin manevi ve maddi inşası için çalıştıklarını belirtti. Ergen açıklamasında; Türkiye'nin manevi inşası ve imarı için kamuda kılık kıyafet dayatması için 12.300.000 imza topladıklarını, katsayı engelinin kaldırılması ve İmam Hatiplerin önünün açılması için ciddi çaba sarf ettiklerini ve çözümün paydaşı olduklarını belirtti. Türkiye'nin maddi inşa ve imarına da katkı sunmak için Toki işbirliği ile 1054 konut yapıldığını, yoksulluk sınırında yaşam mücadelesi veren kamu görevlilerinin kira öder gibi ev sahibi olmasını sağladıklarını belirten Ergen, evlerin hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Daha sonra bir konuşma yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce Memur-Sen'in yaptığı hizmetlerin öneminden bahsederek, yapılan 1054 konutun gelişen Türkiye'nin resmi olduğunu beyan etti. Bakan Güllüce'ye anahtar teslim töreninin ardından Memur-Sen İl temsilcisi Murat Ergen tarafından üzerine Harput Kalesi ve fotoğrafının dokunduğu bir halı hediye edildi.

Bu haberi 2072 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR