Yazıcı Sürümü

Elazığ Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi


Elazığ Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
13.01.14, Pazartesi
Diyanet-Sen Elazığ Genişletilmiş il divan toplantısı 11 Ocak 2014’te İlbey Otel Konferans Salonu’nda genel merkez yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Diyanet-Sen Elazığ Genişletilmiş  il divan toplantısı 11 Ocak 2014’te İlbey Otel Konferans Salonu’nda  genel merkez yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıya Genel Başkan  VekiliHacibey Özkan, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman, Tunceli İl Başkanı Bülent Süner, Elazığ   Şube Başkanı Murat Ergen ve yönetim kurulu üyeleri, ilçe temsilcileri ve yönetimleri katıldı.

Toplantıda konuşan Genel Başkan  VekiliHacibey Özkan, Diyanet-Sen’in ülkemizin en teşkilatlı sivil toplum kuruluşlarından birisi olduğuna dikkat çekerek  “81 ilimizde il divan toplantılarını Şubat ayına kadar tamamlayacağız. Şuana kadar 70’den fazla  ilde toplantılarımızı tamamladık. Sivil toplum kuruluşları bir ülke için önemlidir. Önemli olan gücümüzü üyelerimizin, ülkemizin ve bütün insanlığın yararına kullanabilmektir. Diyanet-Sen’in birikimi ve tecrübesi O’nu diğerlerinden ayran özeliğidir. Diyanet-Sen bilgi ve birikimini üyesi ve ülkesi için kullanıyor. Gücümüzü korumak için teşkilatlarımızı canlı tutmalıyız. Etkin ve verimli bir din hizmeti için maddi gereksinimler ve manevi donanımı sağlamak zorundayız. Din görevlilerimiz insan ve İslamiyet’i buluşturan çok şerefli bir görevi yerine getiriyor. Toplumun belirli bölümlerini değil; bütün insanlığın muhatap olduğu bir mesleği icra ediyoruz. Din görevlisi her alanda olduğu gibi sivil toplum kuruluşlarında da farkını ortaya koymalıdır. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da milli ve manevi değerlerimizi en üst düzeyde tutarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Genel Başkan Yardımcısı Ali Mehmet Yaman ise Diyanet-Sen’in üyesine ve ülkesine en çok kazandıran sendika olduğunu belirterek Diyanet-Sen’in yetkili olduğu dönemde din görevlilerinin altın çağını yaşadığını ifade etti.

Şube Başkanı Murat Ergen de  şube olarak yaptıkları faaliyetler konusunda katılımcılara bilgi verdi. Soruların cevaplandırılmasının ardından 2014 yılı hedefleri ve yol haritası belirlendi.

Bu haberi 2510 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR