Yazıcı Sürümü

​Balıkesir İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi


​Balıkesir İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
08.03.16, Salı
Diyanet-Sen Balıkesir il divan toplantısı genel merkez yönetim kurulu üyeleri, şube yönetimi, ilçe temsilcileri ve şube eski başkanlarının katılımı ile gerçekleştirildi.

7 Mart 2016’da gerçekleştirilen toplantıya Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan, Cebrail Yakışır, Mehmet Yaman, Şube Başkanı Abdüllatif Özer, Şube eski başkanları Mustafa Erol, İsmail Yıldırım, Hüseyin Akbıyık ve ilçe temsilcileri katıldı.

Özkan: Hedef 100 Bin Üye

Toplantıda din görevlilerine hitap eden Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan Diyanet-Sen’in Türkiye’nin en teşkilatlı sendikası olduğuna dikkati çekerek, “Diyanet-Sen ne kadar güçlü olursa din görevlilerinin sesi o kadar gür olacaktır, Diyanet-Sen ne kadar güçlü olursa demokrasimiz o kadar güçlü olacaktır, Diyanet-Sen ne kadar güçlü olursa dünya mazlumları o kadar sevinecektir” dedi.

Yakışır: Örgütlü Toplumun Gücüne İnanıyoruz

Örgütlü toplumun gücüne inanarak Hilf’ülFudülü referans alarak yola çıktıklarını belirten Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakaşır“Memur-Sen ve Diyanet-Sen birey olarak verdiğimiz demokrasi mücadelesinin sendika olarak daha etkili bir şekilde olacağına inanarak birlik ve beraberlik ruhu içerisinde bu mücadeleyi yürütmüştür. Birlerin yanyana geldiğindeki gücüne inanan sendikamız bu gücü her zaman ülkemizin, mazlumların, inananların ve tabi ki din görevlileri ve vakıf çalışanlarının yararına kullanmıştır ve kullanmaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Yaman: Diyanet-Sen Kazanmaya ve Kazandırmaya Devam Ediyor

Diyanet-Sen olarak bu güne kadar söz verdikleri her konuyu kazanıma çevirmeyi başardıklarını vurgulayan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman, en son ilitam konusunda da şükürler olsun istediğimiz sonuç için adım atıldı. İlahiyat önlisans mezunu kardeşlerimiz sınavsız olarak lisans tamamlama hakkını inşallah yasanın geçmesi ile birlikte elde etmiş olacaklar. Bu konuda gerçekten hazırlattığımız raporlarla, YÖK ile ikili görüşmelerimizde büyük emek harcadık ve inşallah bu emeklerin sonucu sizlere kazanım olarak dönüyor ve dönmeye devam edecek. Gerek KİK’de gerek toplu sözleşmede din görevlilerine ve vakıf çalışanlarına en güzel kazanımları alabilmek için elimizden geleni yaptık ve yapmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Bu haberi 2867 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR