Yazıcı Sürümü

Balıkesir İl Divan Toplantısı Yapıldı


Balıkesir İl Divan Toplantısı Yapıldı
17.08.17, Perşembe
​Diyanet-Sen Balıkesir İl Divan Toplantısı Genel Merkez yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan, Mehmet Ali Omurca ve Cebrail Yakışır’ın katılımı ile yapılan il divan toplantısı sonrası ilçe müftülük mutat din görevlileri toplantılarına katılım sağlandı. Ayrıca il ve ilçe müftülükleri ziyaret edildi.Özkan: Alın Terimizin Karşılığını İstiyoruz

İl Divan Toplantısı ve ilçe müftülük toplantılarında din görevlilerine hitap eden Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan, hükümet ile yapılan toplu sözleşme görüşmelerini hatırlatarak “Gerek Memur-Sen gerek hizmet kolları ile görüşmeler devam etmektedir. Ülkemiz zor bir süreç geçirmiştir. Ancak şu anda ekonomimiz gayet iyi ve Türkiye ekonomisi büyümektedir. Gakat bu büyüme kamu görevlilerinin maaşlarına yansımıyor. Büyümeden aslan payını yüksek gelirliler, büyük sermaye ve finans sektörü alırken, sıra kamu görevlilerine gelince “mali disiplin” ve “bütçe imkanları”ndan dem vuruluyor. Memur-Sen olarak; alın terimizin karşılığı olan onurlu bir yaşam ve saygın ücret istiyoruz. Yoksulluk sınırının altındaki ücreti Yeni ve Büyük Türkiye’ye yakıştırmıyoruz. Külfetten payımıza düşene HAYIR demediğimiz gibi, nimetten payımızın düşürülmesine EVET demeyeceğiz.” Şeklinde konuştu.

Omurca: Din Görevlileri Üzerine Düşeni Yapmıştır

15 Temmuz işgal kalkışmasında din görevlilerinin ülkemizin manevi kahramanları olduklarını bir kez daha gösterdiklerini belirten Omurca, “Din görevlileri bu ülke ne zaman zora düşse hep insanımızı motive eden, onları ayağa kaldıran olmuştur. Bu Kurtuluş Savaşı’nda da böyledir, Çanakkalede de böyledir. 15 Temmuz’da da böyle olmuştur. Din görevlilerimiz 15 Temmuz’da salaları ile darbeleri durdurmuş. Ülke insanımız üzerinde büyük bir motivasyon ve birleşme gücü, vatan millet bilinci oluşturmuşlardır. Bir çok arkadaşımız şehit ve gazi olmuştur. Canları pahasına o gece salaları veren insanları birlik ve beraberliğe davet eden din görevlilerimiz toplu sözleşme zamanı görmezden gelinmemelidir. Boşluk kabul etmeyen din hizmetinin en sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için din görevlilerimize maddi madeni desteğin sağlanması gerekir diye düşünüyorum” dedi.

Yakışır: Diyanet-Sen Öncü Sendika

Toplantılarda yaptığı konuşmada Diyanet-Sen’in her alanda öncü olduğunu söyleyen Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır, “Sendikamız akademik alanda, basında, teşkilatlanmada hep öncü olmuştur, önde olmuştur. Diyanet-Sen akademisi ile sendikacılığı eğitime dayalı bilgiye dayalı bir okul haline getirdik. Akademik dergilerimiz Din ve Toplum, Vakıf ve Toplum üniversitelerimizde takip edilen aranan dergiler arasına girmiştir. Yine akademik bir dergi olarak hazırlıklarına başladığımız Kadın ve Toplum dergimizin bu alandaki boşluğu dolduracağına inancımız tamdır. Basın alanında yönlenen değil yönlendiren duruşumuzla teşkilatımızla koordineli çalışmalarımızla bu alanda da farkımızı ortaya koymanın onurunu mutluluğunu yaşıyoruz. İstikrarla büyüyor yeni kazanımlarla din görevlileri ve Vakıflar Genel Müdürlüğü çalışanlarına hizmet etmekten gurur duyuyoruz. Onur duyuyoruz.” İfadelerine yer verdi.

İlçe Müftülük Toplantılarına Katılım

Genel Başkan Yardımcıları Özkan, Omurca ve Yakışır ayrıca Karasi, Altıeylül, Edremit, Havran, İvrindi, Dursunbey ve Susurluk ilçe müftülük mutat din görevlileri toplantılarına katılarak Diyanet-Sen’in çalışmaları konusunda müftülük personeline bilgi verdiler. İlçe Müftülerini de ziyaret eden Genel Başkan Yardımcıları İl Müftü Yardımcıları Mehmet Nurlu ve Ramazan Topcan’ı da müftülük makamlarında ziyaret ettiler.
İlçe temsilcileri ile istişare toplantısında bir araya gelen genel merkez yöneticileri ilçe temsilcilerinin sorularını cevaplandırdılar.Bu haberi 1764 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR