Mehmet Bayraktutar

Mehmet Bayraktutar

Diyanet-Sen Genel Başkanı
mehmetbayraktutar@diyanetsen.org.trYazıcı Sürümü

Yeni Başlangıçlar, Yeni Görev ve Sorumluluklar Demektir


17.05.11, Salı

Demokratik toplumların vazgeçilmez unsurlarından olan sendikalar, sizlerin de bildiği üzere yönetimlerini belirli sürelerle yeniler. Diyanet ve Vakıf Görevlileri hizmet kolunda hizmet veren sendikamız Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) 12-13 Şubat 2011 tarihinde gerçekleştirdiği 4. Olağan Kongre seçimleriyle oluşturduğu organları ile yeni bir döneme başlamış bulunmaktadır. Bu seçimlerde bize duyduğunuz güven ile 3 yıl daha sizlere hizmet edecek olmanın sorumluluğunu ve onurunu yaşıyoruz. Bizleri bu göreve seçen siz değerli üyelerimize şükranlarımı sunar, yeni dönemde de hizmetlerimize devam edeceğimizi Diyanet-Sen’i daha ileriye taşımanın azim ve kararlılığı içerisinde olacağımızı bir kez daha yineliyorum.

Diyanet ve Vakıf çalışanlarının sosyal, politik, ekonomik haklarını koruyarak ülkemizde örgütlenmenin en güzel örneklerinden birini sunan sendikamız geçtiğimiz üç yıl içerisinde bir çok başarıya imza atmış, çalışanları adına bir çok kazanım elde etmiştir.

Diyanet-Sen’in gelişme dönemi bu üç yıllık süreç içerisinde devam etmiş, yetkinin değişmeyen adresi haline gelen sendikamız Diyanet’teki yetkisini bu yıl Vakıflarda da yetkiyi alarak çift yetkiyle taçlandırmıştır.

Diyanet çalışanları, sorunlarının çözümü ve taleplerinin yerine getirilmesi konusunda örgütlenmenin önemini kamu görevlileri arasında en iyi değerlendiren toplum kesimi olmaya devam etmiş, Diyanet-Sen kamu görevlileri sendikaları arasında sendikalaşma oranının en yüksek olduğu sendika olma özelliğine sahip olmuştur.

Bu üç yıllık süreç içerisinde Diyanet çalışanları açısından son derece önemli olan ve sendikamızın kurulduğu günden beri gündeminden düşürmediği ve çıkması için büyük çaba sarf ettiği Teşkilat Yasamız nihayet bu dönemde çıkmıştır. Teşkilat yasasının çıkması konusunda imza kampanyaları düzenleyen, yetkililerle görüşmeler düzenleyerek sürekli konuyu gündemde tutan sendikamız teşkilat yasasının hazırlanmasında görüş ve önerileri ile meclis görüşmelerinde sunduğu tekliflerle yasamızın eksiksiz ve çalışanların haklarını en iyi şekilde karşılaması konusunda elinden geleni yapmıştır. Tüm eksiklerine rağmen nihayet 30 yıl aradan sonra Diyanet çalışanları teşkilat yasasına kavuşmuştur ve bunda sendikamızın rolü yadsınamaz.

Yeni bir döneme başladığımız şu günlerde bizlere yüklemiş olduğunuz sorumluluk ve görevin bilinciyle haklarımızı aramak için mücadelemize devam edeceğiz. Bu görev ve sorumluluk hem sizlerin hem de hizmet verdiğimiz toplumun bizim üzerimizdeki hakkıdır.

Çünkü, insana hizmet, topluma hizmet, devlete hizmet en önemli vazifelerimizdendir. İnsan Allah’ın yeryüzündeki halifesi, mahlukların en şereflisidir. O nedenle insana hizmet Hakk’a hizmettir. Allah’a kulluktur.

Biz Diyanet-Senliler bu anlayışla mücadelemizi sürdürdüğümüz için başarılıyız. Başarılı olmaya, tabanımızın sesini en güçlü şekilde haykırmaya devam edeceğiz.

Sendikaların temel görevlerinden olan üyelerine hizmet, onların hükümet nezdinde haklarını temsil etmek, hizmette kalitenin ve adaletin olmasını sağlamaktır.

Biz çalışmalarımıza sizlerden aldığımız güçle devam ediyoruz. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Sendikamıza sahip çıkma günüdür. Diyanet-Senimizin bu günlere gelmesinde emeği olan siz değerli meslektaşlarıma teşekkür eder selam ve saygılarımı sunarım.

Bu haberi 4093 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR