Mehmet Bayraktutar

Mehmet Bayraktutar

Diyanet-Sen Genel Başkanı
mehmetbayraktutar@diyanetsen.org.trYazıcı Sürümü

Diyanet-Sen Yetkisini Çift Yetkiyle Taçlandırdı


15.05.11, Pazar

Diyanet-Sen, Diyanet ve Vakıf hizmet kolunda faaliyet gösteren diğer sendikalara büyük fark atarak bu yıl genel yetkide ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nda 7. kez Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde ise ilk kez yetkiyi alarak iki kurumumuzda da yetkili sendika olmayı başardı. Hizmet kolumuzdaki iki kurumda da yetkiyi alan sendikamız bu başarısı ile yetkisini taçlandırmış oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda 26 Mayıs 2010’da Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar başkanlığı’nda Diyanet ve Vakıf hizmet kolunda faaliyet gösteren sendika temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda sendikaların üye sayıları tutanak altına alındı.

Buna göre Diyanet-Sen, Diyanet İşleri Başkanlığı’nda 43.662 ve Vakıflar’da 307 üye olmak üzere toplamda 43.969 üye sayısı ile rakiplerine büyük fark atarak hem genel yetkide hem de iki kurumunda da yetkili sendika olmayı başardı.

Bu başarıda emeği olan tüm şube, il ve ilçe yönetimlerimize ve siz değerli üyelerimize sendikamıza yaptığınız katkılardan dolayı teşekkür eder, yetkimizin tüm camiamıza hayırlı olmasını dileriz.

Birlikte rahmet ve bereket vardır düşüncesinden hareketle örgütlenen, bu örgütlenmeyi yetki ile taçlandıran ve 7 yıldır zirvede kalmayı başaran DİYANET-SEN yoluna siz değerli üyelerinden aldığı destek ve güçle devam ediyor.

Bu gün 44 binlere ulaşmış üye sayısı ile yetkili sendika olarak dün nasıl saygın bir sivil toplum örgütü ise bu gün de aynı güçle yoluna devam ediyor.

Biz Diyanet-Senliler ilkeli dürüst, sürekli kendini değiştiren ve geliştiren maddi-manevi değerlerimize ve kültürümüze sahip çıkan bir anlayışla bu mücadelemizi sürdürdüğümüz için başarılıyız. Başarılı olmaya, tabanımızın sesini en güçlü şekilde haykırmaya devam edeceğiz.

İşte bu ilkeler dahilinde herkesi, ilkeli ve güçlü sendikacılık hedefinde birlikte hareket etmeye davet ediyoruz. Çünkü biz hizmet kolumuzda kötünün iyisi olmak değil Türkiye’nin en iyi sivil toplum örgütü ve Diyanet ve Vakıf görevlileri hizmet kolunda en iyi hizmeti ortaya koymayı hedefliyoruz.

Başarının ancak sürekli gelişim ve değişimle süreklilik arz edeceğini bilen sendikamız yeni hedeflere üyelerinden aldığı destekle istikrarlı bir şekilde yürümektedir.

Bu haberi 6131 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR