Yazıcı Sürümü

Recep Şafak Güven Tazeledi


Recep Şafak Güven Tazeledi
12.07.12, Perşembe
Diyanet Sen Rize Şubesi 4.Olağan Genel Kurulu Rize Müftü Yusuf Karali Eğitim Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.Genel kurul sonrası mevcut başkan Recep Şafak yeniden göreve seçildi.

Diyanet Sen Rize Şubesi 4.Olağan Genel Kurulu Rize Müftü Yusuf Karali Eğitim Merkezi Konferans Salonunda  gerçekleştirildi.Genel kurul sonrası mevcut başkan Recep Şafak yeniden göreve seçildi.

 

Genel Kurula Diyanet Sen Genel Başkanı Mehmet  Bayraktutar ve Genel Merkez Yönetim Kurulu  üyeleri , Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Bilgin, Daire Amirleri, İlçe Müftüleri, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşlarının  Temsilcileri ile çok sayıda davetli ve sendika üyeleri katıldı. Tek liste olarak seçime giren Recep Şafak ve yönetim kurulu listesi güven tazeleyerek yeniden seçildi.


Divan Başkanlığını Genel Sekreter Hacibey Özkan’ın yaptığı Rize Şubesi Genel Kurulu’nda  konuşan  Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar , Diyanet-Sen olarak sendikal mücadeleyi  insan, emek, demokrasi  eksenli sorumlu sendikacılık anlayışıyla taviz vermeden yürüttüklerini belirterek  “Kamu görevlilerinin güçlü, farklı, özgür ve özgün sesi olmaya özen gösteriyoruz. Gerçek bir sivil toplum örgütü olarak; değişime ve gelişime açık, büyüme heyecanına sahip, akıl ve bilgiyi doğru kullanan yenilikçi bir anlayışla örgütleniyoruz. Sendikacılığı, evrensel ilkeler ve medeniyetimizin kadim değerlerini benimseyerek, içimize sindirerek yapmakta kararlıyız. Soylu mücadele olarak gördüğümüz sendikal misyonumuzla; slogancılığı, şablonculuğu, eylem ve söylemeleri konjonktüre göre belirleme kolaycılığını hep reddettik. Hiçbir zaman “mış gibi” yapmadık.” dedi.

 

Açılış konuşmasında Diyanet-Sen Rize Şube Başkanı Recep Şafak “Sendikacılığın ruh kazanabilmesi için hizmet unsurunu ön planda tutması gerekmektedir, herkes tarafından kabul gören bir sendikacılığı yapmaya çalışmaktayız, bizler bulunduğumuz hizmet alanında kanaat önderleri olmalıyız, Diyanet-Sen olarak örgütlü olmanın bilincini anlamış bir sivil toplum kuruluşuyuz, Şubemiz ve Sendikamız siz değerli üyelerimizin katkılarıyla her geçen gün büyümekte ve yükselmektedir. Bizler onurlu duruşumuz ile her zaman mücadele etmeye devam etmekteyiz ve sizlere hizmet etmeye çalışmaktayız. Yapmış olduğumuz faaliyetlerde bizlerin yanında olan Genel Merkez Yöneticilerimize, Rize Şube Başkanlarımızı, Yöremiz Belediye Başkanlarına, Daire Amirlerimize, İl Müftümüz ve İlçe Müftülerimize, ilçe temsilcilerimize  ve siz değerli üyelerimize sonsuz şükranlarımı sunarım, merhum Genel Başkanımız Ahmet Yıldız’a Allah’tan rahmet diler, hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ederiz” dedi.

 

Protokol Konuşmalarının ardından daha önce Diyanet Sen Rize Şubesinin kuruluşundan  günümüze kadar görev yapan Başkanlar Ali Güney , İrfan Şafak, Hüseyin Sağlam  ile 3.ve 4.Dönem Yönetim Kurulu üyeleri Abddurrahman Karal ve Yusuf Ziya Suiçmez’e plaket takdimi yapıldı.

 

Plaket takdiminden sonra seçime geçildi. Tek liste halinde yapılan seçimde Recep Şafak ve Yönetimi güven tazeledi.

 

Diyanet -Sen Rize Şubesi Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor:

 

Şube Başkanı                                     : Recep Şafak

Şube Sekreteri                                   : Harun Güney

Şube Teşkilat Sekreteri                     : Cemal Taşçı

Şube Mali Sekreteri                           : Abdullah Dokumacı

Şube Mevzuat Sekreteri                    : Kenan Çavuşoğlu

Şube Eğitim Sekreteri                       : Hızır Yığcı

Şube Arş ve Dışilş  Sek                     : Musa Çelik

 

Bu haberi 5665 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR