Yazıcı Sürümü

Gaziantep Teşkilat Çalışması Verimli Geçti


Gaziantep Teşkilat Çalışması Verimli Geçti
22.03.18, Perşembe
Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıları Gaziantep ve ilçelerinde teşkilat çalışmalarında bulundular. Bu kapsamda müftülük aylık mutat din görevlileri toplantılarına katılan genel merkez yönetim kurulu üyeleri aynı zamanda bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Gaziantep teşkilat çalışmasına Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan, Mehmet Ali Omurca, Cebrail Yakışır ve Mehmet Yaman katıldı.

Özkan: Üyelerimiz Sendikamıza Güç Veriyor

Teşkilat çalışmaları kapsamında Gaziantep’e giden Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan Şahinbey İlçe Müftülük toplantısına katıldı. Burada din görevlilerine hitap eden Özkan, Diyanet İşleri Başkanlığımız bünyesinde çalışan 120 bine yakın Diyanet personelinin bulunduğunu, 120 bin personelin 83 bininin Diyanet-Sen ailesini tercih ederek sendikaya güç verdiğini söyledi. Özkan “Ülkemiz ve coğrafyamız dış güçlerin ve onların içerdeki maşaları tarafından bin bir türlü fitne ile ayrıştırılmaya kaos ortamına, savaş ortamına çekilmeye çalışılıyor. İçerden ve dışardan var güçleri ile bölgenin ve İslam Ümmetinin umudu durumundaki Türkiye’yi dize getirmeye, dizayn etmeye çalışıyorlar. Bütün bu şer odaklarına karşı en büyük gücümüz millet olma, ümmet olma şuurudur” ifadelerine yer verdi.

Özkan, Diyanet-Sen’in Diyanet İşleri Başkanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü çalışanlarının üye olduğu Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisi olduğunu hatırlatarak “14 yıldır yetkili olduğumuz hizmet kolumuzda, başkanlığımızla uyum içerisinde çalışanlarımızın haklarının yanında, ülkemizde ve dünyada yapılan haksızlıkların karşısında, mazlumların ise yanında yer almaktayız.” Dedi.

Özkan, daha sonra Kuran Kursu Öğreticileri ile bir araya gelerek onların sorunlarını dinledi ve Diyanet-Sen’in faaliyetlerini ve kazanımlarını anlattı.

Omurca: Bugün İçin Umut, Gelecek İçin Müjdeyiz

Gaziantep teşkilat çalışması kapsamında Şehitkamil İlçe Müftülük Aylık Mutat Toplantısı’na katılan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Omurca toplantıda yaptığı konuşmada Diyanet-Sen’in kurulduğu günden beri küresel emperyalizme karşı sorumlu bir duruş sergilediğini belirterek “Erdem yokluğuna karşı ruh ve beden tokluğunun, emeğin ve ekmeğin onurlu kavgasını veren Diyanet-Sen, zillete karşı duran milletimizle birlikte izzetli mücadelesine devam etmektedir. Davamız, insanlığın, ümmetin ve milletin özlem ve amaçlarından ayrı düşünülemeyecek beynelmilel bir ufka sahiptir. Bizi var ve vazgeçilmez kılan sebep, medeniyet tarihimizden tevarüs eden bir sorumluluk olarak sürdüregeldiğimiz hak ve özgürlük mücadelemizdir. Mücadelemiz, şahsi çıkarlarımızın çok üstünde bir varoluş davasıdır. Mevzii kazanımlar, varoluşsal mücadeleye katkı sağladığı oranda anlamlı ve değerlidir. Israrla, sabır ve süreklilikle vardığımız her bir menzille birlikte, yorgunluğumuz huzurlu bir kıvanca dönüşmektedir. Sayısal değer bakımından ülkemizin en büyük sendikalaşma oranına sahip kamu sendikası olmamızdan önce, esasen inancımızla güçlü ve haklıyız. İnanç etrafında saf saf bütünleşerek verdiğimiz mücadele, başta darbeler olmak üzere, emperyalizmin ve onların yerli işbirlikçilerinin ufkumuza örmeye çalıştıkları karanlık duvarları yerle bir etmiştir. Test edilmiş samimiyetimizin kararlılığı ile hiç durmadık, durmayacağız. Bugün için umut, gelecek için müjdeyiz.

Yakışır: Coğrafyamızda Büyük Oyunlar Oynanıyor

İslahiye Müftülük Aylık Mutat Toplantısına katılan Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır ülkemiz ve coğrafyamız üzerinde emperyalist güçlerin büyük oyunlar oynadığına dikkati çekerek “Yaşadığımız sürecin perde arkasına bakıldığında, kazılan çukurlar, hendekler, terör örgütü PKK’nın hain saldırıları, Musul ve PYD meselesi, Filistin’de yaşanan, Arakan’da sahnelenen, Suriye’de devam ettirilen süreçlerin birer parçasıdır aslında. Oyun, büyük oynanıyor; tezgâh büyük, oyuncular da büyük. Ama kendi planladıkları oyunun üzerinde Kadir-i Mutlak olan Allah’ın da bir planının olduğunu unuttular. Kurdukları tuzak başlarına geçti. Ancak yine de vazgeçmiş değiller ve yeni planlar, hain kumpaslarla etrafımızı çepeçevre sarmaya devam ediyorlar. Dünyanın dört bir yanından topladıkları teröristlerle ülkemizi çepeçevre sarmaya çalıştılar. Fırat Kalkanıyla, Zeytin Dalı operasyonuyla dünya aleme Türk askerinin gücünü, insanlığını ve savaş ortamında bile sivillere nasıl muamele edilmesi gerektiğini dünya aleme gösterdik. Şimdi birlik ve beraberliğimizi koruyarak ülkemizin ve ümmetin çıkarlarını koruma zamanıdır” dedi.

Yaman: Milletin İsteklerinin Tercümanıyız

Gaziantep Teşkilat Çalışması kapsamında Nizip İlçe Müftülük Mutat Din Görevlileri toplantısına katılan ve din görevlilerine hitap eden Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman Diyanet-Sen’in kurulduğu günden beri milletle iç içe olduğunu, halkın isteklerini siyasilere, kurum ve kuruluşlara ilettiklerini belirterek “ Milletin isteklerini göz ardı eden sivil toplum kuruluşu, siyasi parti, kurum, kuruluş her ne olursa olsun tutunamamış, yok olup gitmiştir. Biz milletin isteklerinin beklentilerinin tercümanıyız. Bu yüzden de başarılıyız” dedi.

Yaman, Diyanet-Sen’in 14 yıldır yetkili sendika olduğunu hatırlatarak “Bizler kurulduğumuz günden beri gece gündüz demeden, kimi zaman kendi kişisel işlerimizi ihmal ederek, kimi zaman ailemizin iyi niyetine sığınarak onlarla geçirmemiz gereken vakti teşkilat çalışmalarında harcayarak, ülkemizin en ücra köşesinde görev yapan imamımın sorununu en üst makamlara taşıyarak geçirdik ve geçirmeye devam ediyoruz. Zirveye çıkmak zordur ama zirvede kalmak daha da zordur. Biz 14 yıldır bunu başardık. Milletin isteklerine tercüman olduk. Bu istekleri kimi zaman siyasilere ilettik. Kimi zaman bürokratlara ilettik. Kurumlara kuruluşlara ilettik. Bunları dikkate almayanlar milletin isteklerine kulak tıkayanlar bu gün kaybolup gitti.” İfadelerine yer verdi.

İl ve İlçe Müftüleri Ziyaret Edildi

Müftülük toplantılarının ardından İl Müftüsü Ahmet Çelik ve ilçe müftülerini ziyaret eden Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcılarına Gaziantep Şube Başkanı Müslüm Göral ve şube yönetimi eşlik etti.
Bu haberi 821 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR