Yazıcı Sürümü

Gaziantep İl Divan Toplantısı Yapıldı


Gaziantep İl Divan Toplantısı Yapıldı
16.02.16, Salı
Diyanet-Sen Gaziantep Şubesi İl Divan Toplantısı genel merkez yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

14 Şubat 2016’da gerçekleştirilen ve Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır’ın yaptığı toplantıya Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan, Cebrail Yakışır ve Mehmet Yaman, Gaziantep Milletvekili Abdülkadir Yüksel, Şehit Kamil İlçe Müftüsü Ömer Keskin, Şahinbey İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu, Gaziantep Şube Başkanı Müslüm Göral ve yönetim kurulu üyeleri, Osmaniye Şube Başkanı Adnan Yiğit ve Kilis İl Temsilcisi Halit Arslan, İlçe temsilcileri, kadın komisyonu üyeleri, Memur-Sen ve bağlı sendikaların yöneticileri katıldı.

Özkan: Diyanet-Sen Çözüm Odaklı Çalışıyor

İl divan toplantısında bir konuşma yapan Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan, Diyanet-Sen’in din görevlilerinin sorunlarını toplu sözleşme, KİK ve KPDK’nın dışında TBMM komisyonlarına da taşıdığına dikkat çekerek “Sendika olarak din görevlilerinin sorunlarını çözüm olabilecek her platforma taşıyoruz. Özellikle milletvekilleri ile görüşmelerimizde, ikili temaslarımızda sorunları, sıkıntıları birebir iletiyoruz. En son TBMM komisyonunda görüşülmek üzere hazırladığımız dosyamızda da Rotasyon, ilitam, fahri Kur’an kursu öğreticilerinin kadroya alınması, TCK 219. Maddedeki yasaklar, müftülere resmi nikah yetkisi gibi konular yer aldı. Diyanet-Sen çalışmalarını çözüm odaklı sürdürüyor ve bu nedenle güzel kazanımlar elde ediyor.”dedi.

Yakışır: İş Bilmezler Diyanet-Sen’e Sataşıyor

Divan Başkanlığı’nı da yürüten Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır toplantıda yaptığı konuşmada Diyanet-Sen’in 12 yıldır Diyanet ve Vakıf Hizmetleri kolunda yetkili sendika olduğunu hatırlatarak “Bizler kurulduğumuz günden bu güne sendikacılığı erdemliler hareketi olarak görüyor ve o bilinçle sendikacılık yapıyoruz. Diyanet-Sen bu tutarlı ve disiplinli tavrından dolayı hep kazanan ve kazandırın sendika olmuştur. Günden güne eriyen ve bu erimeyi bir türlü durduramayan sendika ise yeni bir şeyler üretmek yerine Diyanet-Sen’e sataşmayı iftira atmayı iş edinmiş durumda. Onlara tavsiyemiz bu yoldan vazgeçmeleri. Din görevlileri çalışanı, emeği alın terini, kendileri için kimin çalıştığını gayet iyi görmektedir ve bunu da Diyanet-Sen’e üye olarak gayet güzel göstermektedirler.” şeklinde konuştu.

Yaman: Diyanet-Sen’in Kazanımları Ortadadır

Gaziantep İl Divan Toplantısı’nda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman, Ocak ayı itibari ile 3. Dönem toplu sözleşme kazanımlarının da bir bir hayata geçmeye başladığını hatırlatarak “Memur-Sen olarak tüm memurlar ve memur emeklileri adına gerçekleştirdiğimiz 3. Dönem toplu sözleşme kazanımları gerek mali gerekse sosyal kazanımlar bakımından memurlarımızı memnun etmiştir. 2005’ten sonra göreve başlayanlara 1 derece verilmesi, dini bayramların yanında resmi bayramlarda da çalışılan günler için mesai ödenmesi, kurum çalışanlarını çoğuna belirli oranlarda tazminatlarını artırılması bu güzel kazanımlarından bazıları. Diyanet-Sen durmayacak kazanmaya kazandırmaya devam edecek” ifadelerine yer verdi.

İl Müftüsü Çelik Ziyaret Edildi

Genel Başkan Yardımcıları ayrıca İl Müftüsü Ahmet Çelik ve Müftü Yardımcıları Şaban Kondi, Mehmet Yaman, Esra Erten ve Hamza Bayram’ı müftülükteki makamlarında ziyaret ettiler. Yeni hizmet binasının hayırlı olması temennisinde bulunan Genel Başkan Yardımcıları Diyanet-Sen’in çalışmaları konusunda Müftü Çelik’e bilgi verdiler. Müftü Çelik, Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendilerine teşekkür etti.

Genel Başkan Yardımcıları Gaziantep Karkamış İlçe Belediye Başkanı Nuh Kocaaslan’ı ziyaret ederek bölgedeki gelişmeler konusunda görüş alışverişinde bulundular.

Genel Başkan yardımcıları ayrıca Nizip, Karkamış, Araban, Yavuzeli ve Oğuzeli ilçe müftülük toplantılarına katılarak Diyanet-Sen’in çalışmaları konusunda katılımcılara bilgi verdiler. İlçe Müftülerini ziyaret ettiler.

Bu haberi 3063 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR