Yazıcı Sürümü

Gaziantep Teşkilat Çalışması Verimli Geçti


Gaziantep Teşkilat Çalışması Verimli Geçti
17.02.12, Cuma
Teşkilat çalışmaları kapsamında Gaziantep ve ilçelerini ziyaret eden genel yönetim kurulu üyeleri bir dizi ziyaret gerçekleştirerek toplantılara katıldılar.

Teşkilat çalışmaları kapsamında Gaziantep ve ilçelerini ziyaret eden genel yönetim kurulu üyeleri bir dizi ziyaret gerçekleştirerek toplantılara katıldılar.

 

Teşkilat çalışmalarına aralıksız devam eden genel merkez yönetim kurulu üyeleri şube, il ve ilçe temsilciliklerimizi ziyaret etmeye devam ediyor.

  

15 Şubat 2012’de gerçekleştirilen Gaziantep Teşkilat çalışmasına Genel merkez yönetiminden Genel Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Sekreteri Cebrail Yakışır, Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri Ali Bayır, Genel Araştırma ve Dışilişkiler Sekreteri  Mehmet Yaman katıldı.

 

Genel merkez yönetim kurulu üyeleri geçtiğimiz günlerde feci bir trafik kazasında ağır yaralanan Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Tahiroğlu’nu ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Tahiroğlu, yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

  

Genel Araştırma ve Dışilişkiler Sekreteri  Mehmet Yaman, Gaziantep ve Şahinbey İlçe Müftülüğü’nün ortaklaşa düzenlediği din görevlileri Aylık Mutat Toplantısına katıldı. Toplantı öncesi Gaziantep İl Müftülüğü’ne yeni atanan Prof. Dr. Ali Bakkal’ı müftülük makamında ziyaret eden Genel Araştırma ve Dışilişkiler Sekreteri  Mehmet Yaman ve Gaziantep Şube Sekreteri Ahmet Orhan Müftü Bakkal’a hayırlı olsun dileklerini ilettiler. Daha sonra aylık mutat toplantıya Müftü Bakkal ile birlikte geçen Yaman, sivil toplum kuruluşlarının önemi, Diyanet-Sen’in 2004 yılında yetkiyi alması ile birlikte elde ettiği kazanılar, Teşkilat Yasası, İlitam, katsayı engelinin kaldırılması, İlahiyat Önlisans mezunlarının diplomalarındaki şerhin kaldırılması, yönetmelikler konusundaki çalışmalar, fahri Kur’an Kursu Öğreticilerin kadroya alınması vs. konularda katılımcılara bilgi verdi. Yaman ve Orhan daha sonra Şahinbey ve Şehit Kamil ilçe müftülüklerini de ziyaret etti.

 

Nizip İlçe Müftülük Aylık Mutat Din Görevlileri Toplantısına Katılan Genel Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Sekreteri Cebrail Yakışır, sendikal çalışmalar, faaliyetler ve kazanımlar konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Daha sonra ilçe müftü vekili Ahmet Akbaş’ı makamında ziyaret eden Yakışır, Gaziantep İl Sekreteri Ali Surgun, İlçe Başkanı Yaşar Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri din görevlilerinin sorunları konusunda Müftü  Vekili Akbaş ile bir süre sohbet ettiler. Nizip İlçe Müftü Vekili Akbaş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek bundan sonraki çalışmalarında da Diyanet-Sen’e başarılar diledi.

 

Yakışır ve beraberindeki heyet ayrıca sonra geçtiğimiz günlerde dedesi vefat eden Hizan İlçe Müftüsü Mustafa Kaya’ya taziye ziyaretinde bulundu. Diyanet-Sen heyeti daha sonra bölgenin önde gelen kanaat önderlerinden Nizip eski müftüsü M. Salih İlhan’ı evinde ziyaret ederek hayır duasını aldılar.

 

İslahiye İlçe Müftülük aylık mutat toplantısına katılan Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri Ali Bayır da katılımcılara genel merkez çalışmaları, kazınlar ve etkinlikler konusunda katılımcılara bilgi verdi. Bayır daha sonra Gaziantep Şube Yönetiminden Şeker Kuzucu, Ahmet Çelik ve Nurdağı İlçe Temsilcisi Ömer Salput ile Nurdağı İlçe Müftüsü Ahmet Çolak’ı ziyaret ettiler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Çolak, başarılı çalışmalarından dolayı Diyanet-Sen’i tebrik etti ve yeni çalışmalarında başarılar diledi.

 

 

Bu haberi 6189 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR