Yazıcı Sürümü

Depremin Stresini Piknikte Attılar


Depremin Stresini Piknikte Attılar
31.05.12, Perşembe
Diyanet-Sen Van Erciş İlçe Temsilciliği tarafından düzenlenen piknikte, din görevlileri bir araya geldi.

Diyanet-Sen Van  Erciş İlçe Temsilciliği tarafından düzenlenen piknikte, din görevlileri bir araya geldi.

İlçe merkezinden 10 kilometre uzaklıkta bulunan Deliçay Balık Bendi’nde düzenlenen pikniğe, İlçe Müftüsü Abdul Hamit Öveç, Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, İlçe Temsilcisi Selahattin Çalışır ve yönetim kurulu üyeleri,  bazı sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, Diyanet-Sen üyeleri  ve ilçede görev yapan din görevlileri ile Kuran kursların yöneticileri katıldı.

Van’da 23 Ekim ve 9 Kasım tarihlerinde yaşanan depremlerde hayatını kaybedenler için Kuran’ı Kerim’in okunduğu ve duaların yapıldığı piknikte İlçe Müftüsü Abdul Hamir Öveç, pikniği düzenleyenlere teşekkür etti.

Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas ise “23 Ekim ve 9 Kasım depremlerini beraberce yaşadık. Büyük sıkıntılar ve ızdıraplar çektik. Bu sakıntı sonrası Rabbim bizi her türlü musibetten muhafaza eylesin. Amacımız deprem sonrası bir araya gelmekti. Bu organizede tanışmadığımız bir çok arkadaşımızla tanışma fırsatımız oldu. Birbirimizle dertlerimizi sıkıntılarımızı paylaştık” dedi.

Pikniğe katılan din görevlileri Türkiye'nin en büyük gölü olan Van Gölü'nün tuzlu ve sodalı suyunda yaşayan tek balık türü olan inci kefalinin, her yıl olduğu gibi bu yıl da tatlı su ağızlarına doğru başlattığı göçle oluşturduğu görsel şöleni izledi. İlçe Müftüsü Hamit Öveç, Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, Diyanet-Sen Erçiş Şube Başkanı Selahattin Çalışır beraberindeki din görevlileriyle suyun tersine doğru uçarak atlayan balıkların izlenmesi için yapılan seyir teraslarına çıkarak, doğa harikası göçü daha yakından izlediler.

 Çalışır'ın, Van Gölü'nde yaşayan tek balık türü olan inci kefalinin neslinin devamı için yaptığı duaya diğer din görevlileri de katıldı. Çalışır daha sonra yerli ve yabancı turistleri doğa harikası göçü izlemeleri için Van'a davet etti.

 Düzenlenen piknikte bir araya gelen din görevlileri ile Kuran kursları öğreticileri günlük yaşamın stersinden uzaklaşarak farklı bir gün geçirdiler.

Daha sonra bayanlar için düzenlenen pikniğe de hanım üyeler katıldı.

 

Bu haberi 5917 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR