Yazıcı Sürümü

Diyanet ve Diyanet Camiası Siyasi Malzeme Yapılmamalı


Diyanet ve Diyanet Camiası Siyasi Malzeme Yapılmamalı
12.05.15, Salı
Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas bir basın açıklaması düzenleyerek son zamanlarda ulusal ve uluslararası medyada Diyanet ve Diyanet İşleri Başkanlığı ile alakalı haberleri eleştirerek “Mukaddesatımızla alakalı söylem ve eylemlerde herkesi her kesimi ölçülü olmaya davet ediyoruz” dedi.

Uluslararası küresel bir operasyonla Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ve onun başkanının araba mevzusu bahane edilerek yalan yanlış açıklamalarla kurumun ve başındaki Prof. Dr. Mehmet Görmez’in bilinçli bir şekilde yıpratılmaya çalışıldığını söyleyen Arvas açıklamasına şöyle devam etti:

“ Çünkü Diyanet İşleri Başkanımızın şahsına yapılan iftiralarla başlayan bu süreç Diyanet İşlerinin kaldırılmasına kadar gitmiştir. Oyun öyle büyüktür ki, Diyanet camiasının, Din camiasının en küçük parçasından başlayarak, bu camianın yok edilme noktasına kadar işi getirmişlerdir.

Diyanet çalışanları, bu ülkede açılım projelerinin mimarlarıdır, ülkede kan akıtılmasını istemeyenlerin oluşturduğu erdemliler hareketinin mensuplarıdır. Diyanet-Sen Van Şubesi olarak bu ülkenin etnik ve mezhepsel konularda çok fazla yıpratıldığını, hiç bir surette bu ülkede insanları bölümlere ayırmanın artık tutmayacağını bilmelerini isteriz. Bizler İslam kardeşliğinin tek çıkış yol olduğunu, kardeşliğin tesisinin İslam’la doğru orantılı olduğunu haykırıyoruz. Velhasıl bu ülkenin Diyanetini kendilerine tehdit olarak gören siyasi yapıların bu ülkenin kardeşlik inşasında engelleyici olduklarını, yaptıkları açıklamalarla ne yazık ki görmüş olduk. Halkın partileri olduğunu söyleyenler bu ülkede kardeşliğin tesisi için İslam’ın şart olduğunu maalesef es geçiyorlar.

Siyasi partilerin Diyanet’i seçim malzemesi olarak kullanmalarını da büyük bir talihsizlik olarak görmekteyiz. Diyanet İşleri Başkanlığı’nı araç üzerinden hedef almak son derece talihsiz bir yaklaşım olmuştur.

Şahsıyla ender insanlardan biri olan Sayın Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Mehmet Görmez’in bu taraftan vurulmaya çalışılmasını Uluslararası bir komplo olarak görüyoruz, mesele araç değil, Türkiye Din ve Dindarlığın yükselmesidir. Bu komploya ateş taşıyan kim olursa olsun yüreğimizde yeni burukluklar yaşatmaktadır.

Artık elinizi ve dilinizi Diyanet üzerinden, Din ve Dindarlığımızdan çekin. Meydanlarda kendinize yeni argümanlar bulun.

Daha temiz bir siyaset anlayışı ve saldırmadan yapılacak bir seçim dönemi temennisiyle…

MUKADDESATIMIZLA ALAKALI SÖYLEM VE EYLEMLERDE HERKESİ VE HER KESİMİ ÖLÇÜLÜ OLMAYA DAVET EDİYORUZ.

Bu haberi 2499 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR