Yazıcı Sürümü

Bursa İl Divan Toplantısı Yapıldı


Bursa İl Divan Toplantısı Yapıldı
18.07.11, Pazartesi
Diyanet-Sen Bursa Şubesi İl Divan Toplantısı Genel Merkez yönetiminin katılımı ile gerçekleştirildi

Diyanet-Sen Bursa Şubesi  İl Divan Toplantısı Genel Merkez yönetiminin katılımı ile  gerçekleştirildi.    

 

17 Temmuz 2011’de gerçekleştirilen toplantıya Genel Başkan Mehmet Bayraktutar, Genel Sekreter Hacibey Özkan, Genel Teşkilatlanma Sekreteri Mehmet Ali Güldemir ve Genel Araştırma ve Dış İlişkiler Sekreteri Mehmet Yaman, Bursa il yönetimi ve ilçe yönetimleri katıldı.

 

Genel Başkan Mehmet Bayraktutar toplantıda yaptığı konuşmada Diyanet-Sen’in oldukça başarılı bir dönemi geride bıraktığını belirterek bu başarının devam edeceğini söyledi. 8. kez yetkili sendika olmanın büyük bir başarı ve istikrar örneği olduğunu dile getiren Bayraktutar bu başarıda teşkilatımızın emeği çok büyüktür. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu başarı hepimizin başarısıdır” şeklinde konuştu.

 

Bayraktutar, 4/B’li çalışanların kadroya alınmasının ve Yaz Kur’an Kurslarında görev yapan sözleşmeli personele ek derk ücreti verilmesinin mimarının Memur-Sen ve Diyanet-Sen olduğunu belirterek 2010 yılının sendikal kazanımlar açısından oldukça verimli bir yıl olduğunu kaydetti.

 

Bayraktutar, Diyanet İşleri Başkanlığı Genel İdari Hizmetler bünyesinde çalışan personelin mağduriyetlerinin giderilmesi için de mücadelelerinin devam ettiğini belirterek bu konuda da üyelerimizden biri adına dava açıldığını söyledi.

 

Din görevlilerinin eğitimine de son derece önem verdiklerinin altını çizen Bayraktutar; ' Girişimlerimiz sonucu İlahiyat Lisans Tamamlama (İLİTAM)' kontenjanı 2 bin 700'den 4 bin 100'e çıkarıldı.Birlik olduktan sonra tüm sorunların üstünden geleceğimize inanıyoruz.” dedi.

 

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerinin de kendi sekreteryaları ile ilgili bilgi verdiği il divan toplantısı oldukça verimli geçti.
Bu haberi 7670 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR