Yazıcı Sürümü

Bursa Diyanet-Sen’den Yalan Haber Tepkisi


Bursa Diyanet-Sen’den Yalan Haber Tepkisi
22.01.14, Çarşamba
Diyanet-Sen Bursa Şube Başkanı Yüksel Karacabey Meltem Gazetesi’nde Selimiye Mahallesi İmaret Camii ile ilgili çıkan haberin asılsız ve iftira olduğunu söyledi.

Diyanet-Sen Bursa Şube Başkanı Yüksel  Karacabey Meltem Gazetesi’nde Selimiye Mahallesi İmaret Camii ile ilgili çıkan haberin asılsız ve iftira olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili Karacabey Müftülüğü önünde cami cemaati ve sendika üyelerinin katılımı ile bir basın açıklaması yapan Gümüş’ün basın açıklaması şöyle:

Diyanet-Sen olarak 13-14 Ocak 2014 tarihlerinde Karacabey Meltem gazetesinde Selimiye Mahallesi İmaret Camii ile ilgili çıkan haberin tamamen asılsız olduğunu ve medya mensubuna yakışmayan seviyesiz bir habercilik olduğunu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Yalana talana göz yummayacaklarından dem vuranlar önce haberdeki yalan ve iftiraları düzeltmeliler.

1-  İmaret Camiindeki İmam-Hatip Mustafa ÇOLAK infaz memurluğu hiç yapmadı.

2-  Camiden toplanan kumbarada biriken paralar cami bahçesindeki zeytin ağaçlarından toplanan zeytinler usulüne uygun tutanakla tespit edilip gereken yerlere harcanmıştır. Her şey Kanun ve Yönetmelik çerçevesinde yürütülmüştür.

3-  Şikayetçi olanlar gerekli haklı deliller ortaya koyamadığı için medya aracılığı ile karalamaya çalışmaktadır.

Amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Çamur at izi kalsın düşüncesiyle yapılan bu haberi şiddetle reddediyoruz.

İşin aslı İmaret camiinde çay ocağı işletmecisi olan kişiden Ramazan ayında cami kalabalık oluyor, insanlar dışarıda namaz kılıyor, çay ocağında namaz kılmayanlar namaz kılanları rahatsız ettiğinden cemaat şikayetçi olmuş. Bu nedenle Vakıflar Bölge Müdürlüğüne ait olan söz konusu çay ocağı yine bu kurum tarafından 2014 yılında çay işletmecisinin kira kontratını fesh etmiştir. Dolayısı ile bu fesih işleminden Müftülüğümüzü ve cami görevlilerimizi sorumlu tutmaları doğru değil tamamen haksızlıktır.

Karacabey Müftülüğümüz, Müftüsüyle personeliyle halkımızın teveccühünü kazanan Kurumun saygınlığına halel getirecek her türlü davranışlardan uzak kalarak hukuk kurallarını göz önünde bulundurarak adil bir şekilde bu olayda da tavrını ortaya koymuştur.

Bir çay ocağı işletmecisini korumak adına Müftülük gibi saygın bir kurumun çalışanlarına yalan ve iftira edenleri esefle kınıyoruz.

Diyanet-Sen kurulduğu günden bu güne değerlerin Hakkın, hukukun sözde değil özde temsilcisi olmaya devam edecektir.

Bu haberi 2790 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR