Yazıcı Sürümü

Bursa 1 Nolu Şube Olağanüstü Kongresi Yapıldı


Bursa 1 Nolu Şube Olağanüstü Kongresi Yapıldı
26.10.16, Çarşamba
​Diyanet-Sen Bursa 1 Nolu Şube Olağanüstü Genel Kurul seçimleri genel merkez yönetim kurulu üyelerinin seçimi ile gerçekleştirildi. Yapılan seçimler sonucu Mustafa Sarkı şube başkanlığına seçildi.

Osman Gazi İlçe Müftülük Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurul seçimlerine Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan ve Mehmet Ali Omurca katıldı.

Divan Başkanlığı’nı Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan’ın yaptığı toplantıya Memur-Sen il başkanı ve bağlı sendikaların şube başkan ve yönetimleri katıldı.

Omurca: 15 Temmuz Buzdağının Görünen Yüzü

Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Omurca 15 Temmuz’da ülke olarak millet olarak hain bir darbe girişi ile karşı karşıya kaldığımızı anımsatarak “Bu hain kalkışma milletimizin dik duruşu, milli idareye, demokrasisine, bayrağına vatanına sahip çıkması sonucu şükürler olsun püskürtüldü. Bu aslında buz dağının görünen yüzüydü. 100 yılı aşkın süredir ülkemizi ve Müslüman coğrafyayı rahat bırakmayan Emperyalist güçler her darbenin ve darbe girişiminin arkasında oldukları gibi 15 Temmuz darbe kalkışmasının da asıl planlayıcıları olduklarını açıkça göstermişlerdir. 1876’da başlayan ve Osmanlının yıkılışı ile sonuçlanan 6 darbe girişiminin hepsinin arkasında kendi çıkarını önceleyen emperyalist güçlerin olduğu artık bilinen bir gerçektir. Ve yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nde bu güne kadar yaşadığımız 7 darbenin de arkasında yine dünyayı şekillendirmek, kendi emellerine göre yönetmek isteyen bu şer güçleri görmek şaşılacak bir şey değildir. Sadece piyonlar değişiyor o kadar… Yine ülkemizde ki ve bölgemizdeki bütün terör örgütlerinin adları ne olursa olsun hepsinin arkasında bu şer güçleri vardır, ellerinde bunların silahları vardır.” Dedi.

15 Temmuz gecesinde hain ve kanlı darbe girişimi karşısında bu milletin cesur ve vakur duruşu ile tüm dünyaya örnek olan olduğunu belirten Omurca “ Bu millet, vatanına, millî iradeye ve hukuk düzenine sahip çıkmış, yüzlerce şehit ve binlerce gazi kardeşimiz ile var olma mücadelesini kazanmıştır. O gece Çanakkale ruhunu, Kurtuluş Savaşı ruhunu yeniden yaşatan ve şanlı tarihi boyunca adaletin temsilcisi ve mazlumların umudu olan aziz milletimizi Rabbim her türlü kötülükten korusun. O gecenin manevi kahramanları hiç şüphesiz tarih boyunca vatana, millete bayrağa yapılan her saldırı da ön saflarda yer alan din görevlilerimizdi. Diyanet-Sen, Gezi parkı olaylarıyla ülkeyi sınayan, 30 Mart öncesinde ise ülkeyi sarsmaya çalışanların karşısında tek yürek olma, ülke menfaatlerini öncelik sayma gibi özverili bir duruşa sahip olmuştur. Özellikle 15 Temmuz darbe girişimi bu milleti tek vatan, tek millet, tek bayrak olma düşüncesinden hiçbir gücün vazgeçiremeyeceğini bütün dünyaya bir kez daha deklare ettiği tarihi bir gecedir. O gece ve sonrasında sabahlara kadar salalarıyla ezanlarıyla bu millete birlik beraberlik ruhunu aşılayan din görevlilerinizi ve bu çağrılara kulak veren milletimizi kutluyorum.” Şeklinde konuştu.

Yapılan seçimler sonucu Bursa 1 Nolu Şube Yönetimi şu isimlerden oluştu:

Şube Başkanı: Musfata Sarkı

Şube Başkan Yardımcısı (Genel Başkan Vekili): Mustafa Çelik

Şube Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanmadan Sorumlu): Zekeriya Turunç

Şube Başkan Yardımcısı (Mali İşlerden Sorumlu): Binyamin Yeniyurt

Şube Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişimden Sorumlu) Süleyman Bilici

Şube Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme) Necati Göleç

Şube Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler) Mehmet Dede

Bu haberi 2332 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR