Yazıcı Sürümü

Tekirdağ İl Divan Toplantısı Yapıldı


Tekirdağ İl Divan Toplantısı Yapıldı
10.12.13, Salı
Diyanet-Sen Tekirdağ şube divan toplantısı 7 Aralık 20113’te İlim Yayma Cemiyeti Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Diyanet-Sen Tekirdağ şube divan toplantısı 7 Aralık 20113’te İlim Yayma Cemiyeti Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.  Toplantıya Genel Merkez Yönetiminden Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Güldemir,  Ali Bayır ve Mehmet Yaman, Şube Başkanı Adem Yaryıkan ve yönetim kurulu üyeleri, zorunlu organlar ve ilçe temsilcileri  ve kadın komisyonu üyeleri katıldı.

Divan Başkanlığı’nı Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman’ın yaptığı toplantıda konuşan Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Güldemir, Diyanet-Sen’in ülkemizin dört bir yanında güçlü teşkilat yapısı ile örnek model bir sendikacılık hizmeti sunduğunu belirtti. Güldemir, Diyanet-Sen’in bu gün geldiği noktaya kolay gelinmediğinin altını çizerek “Biz,  bugün 70 bini aşan üye sayısı ile Türkiye’nin sendikalaşma oranı en yüksek sendikasıyız. Bu noktaya, hem bürokratik oligarşiyle hem de bu zihniyetlerle mücadele ederek geldik.  Kendi medeniyet değerlerimizden ve insanlığın ortak birikiminden yararlanarak, bir sendikal gelenek oluşturma yolunda büyük adımlar attık. Şükürler olsun bu gün 15 yıl önce atılan o tohumlar meyveye durdu. Diyanet-Sen her konuda meyve vermeye devam ediyor” dedi.

Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme’den sorumla Başkan Yardımcısı Ali Bayır ise Diyanet-Sen’in ve Memur-Sen’in her alanda sorumluluk alarak hayal bile edilemeyen bir çok kazanıma imza attığını, kat sayı uygulamasından başörtüsüne, Kur’an eğitimine getirilen engellerden eğitim hakkının engellenmesine kadar bir çok yasağın Memur-Sen ve Diyanet-Sen’in girişimleri sonucu kaldırıldığının altını çizdi. Bayır  “Bu adımların atılmasında Memur-Sen’in, Diyanet-Sen’in öncü gücü, elini taşın altına koyan ve sorunlara çözüm odaklı yaklaşımının hiç şüphesiz büyük etkisi vardır. Daha yapacağımız çok iş, el edeceğimiz çok kazanım var.” Şeklinde konuştu.

Mehmet Yaman da konuşmasında  Diyanet-Sen’in değerler sendikacılığı yaptığına dikkati çekerek “Diyanet-Sen erdemliler hareketi olarak ortaya çıkmış hilf’ülfudul hareketini kendine misyon edinmiş her zaman kötülerin karşısında iyiliğin iyinin yanında yer almıştır. Bu gün de Memur-Sen ve Diyanet-Sen olarak hiçbir zaman yalnızca ücret sendikacılığı yapmadan dünyanın neresinde olursa olsun mazlumun yanında zalimin karşısında olmaya devam etmektedir. Filistin’de, Suriye’de Mısır’da, Arakan’da nerede mazlum, nerede gözyaşı varsa Memur-Sen- Diyanet-Sen oradadır. Müslüman kardeşinin, felaketzedenin, selzedenin, depremzedenin yanındadır” diye konuştu.

Tekirdağ Şube Başkanı AdemYaryıkan ise şube olarak yaptıkları çalışmalar konusunda katılımcılara bilgi verdi.

Bu haberi 3038 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR