Yazıcı Sürümü

Aydın: Önce Din Görevlisiyiz


Aydın: Önce Din Görevlisiyiz
09.11.17, Perşembe
Diyanet-Sen Tekirdağ İl Divan Toplantısında konuşan Diyanet-Sen Genel Başkan Vekili Osman Aydın “Kurulduğumuz günden beri değerler sendikacılığı yapıyoruz. İnsanı, adaleti, paylaşımı önceleyen, bir düşünce ile hareket ediyoruz. Herkesin hakkını aldığı, onurunun korunduğu, emeğin değerinin arttığı, hakça paylaşımın, ortak refah ve huzurun hakim olduğu bir dünya istiyoruz” dedi.

Diyanet-Sen Tekirdağ İl Divan Toplantısı Genel Başkan Vekili Osman Aydın, Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan, Mehmet Ali Omurca ve Mehmet Yaman’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Divan başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan’ın yaptığı toplantıda konuşan Diyanet-Sen Genel Başkan Vekili Osman Aydın Diyanet-Sen’in sendikacılığa farklı bir vizyon getirdiğine dikkati çekerek “Diyanet-Sen din görevlisini sokaklara dökmeden emek, ekmek, adalet, istiklal ve istikbal için mücadele etti. Ahmet Yıldız’ın değerlere ve bilgeliğe dayalı direniş felsefesini önce din görevlisi olduğumuzu unutmadan, yeni yöntemlerle, yeni hedeflerle, yeni kitlerle buluşturmanın gayreti içerisindeyiz” dedi.

Günümüzün bilgi toplumu olduğunu hatırlatan Aydın, bilgi olmadan sendikacılık da olmaz, eğitimi de olmaz. Kendimizi güncellemek durumundayız. Değerlerimizden asla taviz vermeden, ama çağımızın gerektirdiği bilgi ve teknolojik donanımları en güzel şekilde kullanarak yolumuza devam etmeliyiz. Örgütlü toplum kolektif çalışmayı ekip çalışmasını gerektiriyor. Bir binanın tuğlaları gibi bir birimize güç vererek birlikten doğan bu gücün farkında olarak işlerimize hizmetlerimize devam etmeliyiz. Emeğimizi de ekmeğimizi de kimseye kaptırmadan birlik ve beraberlik içinde dolumuza devam etmeliyiz” şeklinde konuştu.

Bu haberi 1613 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR