Yazıcı Sürümü

Sakarya Şubesi 4. Olağan Genel Kurul Seçimleri Yapıldı


Sakarya Şubesi 4. Olağan Genel Kurul Seçimleri Yapıldı
08.12.14, Pazartesi
Diyanet-Sen Sakarya Şubesinin 4. Olağan Genel Kurul Seçimi 8 Kasım 2014’de Güreser Et Konağı Salonunda” gerçekleşti. Yapılan seçimler sonucu Ali Güzeldal yeniden şube başkanlığına seçimdi.

Genel kurula, Vali Yardımcısı Mehmet Zeki Koçberber, İl Müftüsü İlyas Serenli, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Adapazarı Belediyesi Başkan Vekili Erol Aydın, şube ve ilçe başkanları ile delegeler katıldı.

Yasak kalkmalı

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar yaptığı konuşmada yeni Anayasa’da memurlara siyaset yapma yasağının kalkması gerektiğini söyledi.

Yeniden Başkan seçilen Güzeldal, “Sakarya’da 1950 diyanet görevlisinden 1500’ü Diyanet-Sen üyesi, bu da bizim başarılı olduğumuzun göstergesidir. İnşallah bu sayıyı daha da arttıracağız. Sendika olarak zorbalık, hile ve yalan içermeyen, genel ahlaka uygun özgürlüklerin arttırılmasından yanayız. Kendin için yapılmasını istemediğini sende başkasına yapma sözünü ilke olarak kabul ederek yolumuza devam ediyoruz. İlkeli hizmet sendikacılığının öncülüğünü yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Yapılan seçimler sonucu Sakarya Şube yönetimi şu isimlerden oluştu:

Şube Başkanı : Ali Güzeldal

Şube Başkan Yardımcısı (Şube Başkan Vekili) : Yusuf Ziya Hünerli

Şube Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma) : Mustafa Kırlı

Şube Başkan Yardımcısı (Mali İşler) : Nihat Meraklı

Şube Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim) : Yunus Aral

Şube Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme) : İsa Zandoğlu

Şube Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler) : Musa Karahasanoğlu

Bu haberi 2731 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR